TOPlist

Kontaktný gril a jeho výhody

Kontaktný gril predstavuje rozumný kompromis pre všetkých, ktorí zbožňujú grilované jedlá a zároveň nemajú čas  rozpaľovať gril na drevené uhlie. Kontaktný gril je najrýchlejšie riešenie, keď máte veľký hlad. Pozrime sa bližšie, čo by ste mali vedieť, keď sa rozhodnete pre kontaktný gril.

Kontaktný gril
Kontaktný gril s reguláciou
Kontaktný gril s mriežkou aj platňou
Kontaktný gril do domácnosti
Domáci kontaktný gril
Kontaktný gril s dvomi platňami

Kontaktný gril – využitie?

Výhodou kontaktných grilov je fakt, že vďaka dvom grilovacím plochám sa pokrm pripravuje súčasne z oboch strán, čím sa dá ušetriť kopa času. Na rovnomerné rozvádzanie tepla sa používa platňa, pri niektorých málo modeloch to môže byť rošt.

Kontaktný gril predstavuje pomerne rýchly, jednoduchý a nie veľmi nákladný spôsob, ako si pripraviť grilované špeciality. Existuje samozrejme viacero druhov takýchto grilov. Zaujímavým prvkom pri niektorých typoch je to, že môžete využiť iba jednu grilovaciu plochu, tak akoby to bol klasický gril.

Ako palivový zdroj môže slúžiť plyn, ale aj elektrická energia, čo znamená pohodlnú reguláciu výkonu, obdobne ako pri domácich sporákoch.

Kontaktný gril do domácnosti

Využitie pre kontaktný gril

Kontaktný gril je nesmierne obľúbený u mnohých fajnšmekrov. Menšie modely môžete používať takmer kdekoľvek a hlavne kedykoľvek dostanete chuť na niečo grilované. Chutné rýchlovky aj zdravé hlavné chody budú hotové bleskurýchlo. Zaručuje to grilovacia plocha, ktorá sa rozohreje na požadovanú teplotu skôr, ako sa nazdáte.

Zakúpiť sa dajú viaceré typy kontaktných grilov – od malých, dobre prenosných až po rozmernejšie a ťažie plynové zariadenia. Podľa funkcií aj rozmerov sa potom odvíja i cena.

Tip: kontaktný gril sa od iných modelov grilov odlišuje prevažne svojou grilovacou plochou. Ohnisko je nahradené platňami, pod ktorými sú situované horáky.

Uvažujete o kúpe nového grilu?

Zaujíma vás, v čom sa odlišuje kontaktný gril od iných modelov?  Tak si o nich prečítajte:

Gril: Ako vybrať ten správny?Lávový grilRBS grilPlynový grilGril na drevené uhlie a briketyVodný grilElektrický grilKontaktný gril

 

Môžeme písať aj o vás!

Máte záujem o spoluprácu? Chceli by ste u nás uverejniť PR článok? Vedeli by ste nám poskytnúť zaujímavé materiály? Páči sa vám nejaký článok a chceli by ste z neho získať odkaz na vašu stránku? 

 
Komentáre

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridajte prvý.

Chýba vám tu niečo? Chcete vedieť viac? Nechajte nám odkaz.