TOPlist

Všetko, čo potrebujete vedieť o predĺžení vlasov keratínom

Táto metóda je najpoužívanejšia spomedzi všetkých techník predlžovania vlasov. Je obľúbená, pretože najdlhšie vydrží a ľahko sa udržuje. Po aplikácii pramene krásne splývajú, nevidno spoje a vydržia až šesť mesiacov. Vydržia všetky atmosférické vplyvy, dážď, slnko, kúpanie v mori, či v bazéne. Spoje sú odolné práve preto, lebo sú zlepené keratínom.

Keratín je stavebná bielkovina, ktorá tvorí 88% štruktúry vlasov a v určitej miere určuje vlastnosti, každého vlasu, ich kvalitu, rast, pevnosť a lesk. Nepoškodí prirodzenú štruktúru vlasu a vyzerá prirodzene.

Jednotlivé spoje sa tepelne roztavia a pripevnia na prirodzený vlas. Pri spájaní ultrazvukom sa keratín roztaví už pri päťdesiatich stupňoch a je šetrnejší k vlasom. Pri tepelnom spájaní je potrebná teplota 180 až 220 stupňov. Na to si treba dávať pozor, pretože pri dlhšom stlačení klieštikov sa môžu poškodiť pramene a spôsobiť tak ich vypadávanie. Spoje môžu mať formu šúľka alebo placky, ale sú celkom neviditeľné.

keratin

Kvôli krásnym dlhým vlasom si určite radi vytrpíte aj vyše dvoj-troj hodinovú aplikáciu v salóne. Vyberte si však len kvalifikovaných a skúsených kaderníkov s auditom práce a kvalitnými referenciami, ktorí vám poradia a správne aplikujú spoje. Hrúbku nových prameňov musí kaderník prispôsobiť hustote, štruktúre a kvalite vašich vlasov. Nemôžte priveľmi zaťažiť vaše prirodzené pramene, keď máte príliš jemné a polámané vlasy. Riskujete tak masívne vypadávanie vlasov.

Po odrastení sa spoje musia rozpustiť špeciálnym roztokom a stiahnuť. Výhodou je, že použité pramene dajú znovu prilepiť. Údržba je tiež veľmi jednoduchá oproti ostatným technikám predĺženia vlasov. Stačí si vlasy rozčesávať štetinovou kefou od končekov a postupne smerom ku korienkom. Keď sa vám prirodzené vlasy zapletú, tak ich stačí jemne rukami rozpliesť.

Keratin - vlasy na predlzovanie

Na predĺženie alebo len zahustenie vlasov, budete potrebovať v priemere 70 až 130 pramienkov. Cena predlžovania vlasov v Bratislave sa odvíja od kvality vlasov a dĺžky prameňov.

Najlepšie sú panenské ľudské vlasy, ktoré neboli odfarbené alebo chemicky upravené. Môžete si ich potom ostrihať alebo prefarbiť podľa vášho vkusu. Vy sa budete môcť pochváliť krásnou a prirodzenou hrivou a nikto si ani len nevšimne, že sú predĺžené. Cena keratínovej aplikácie kvalitných panenských vlasov sa pohybuje okolo 400 až 600 eur.

 

 

 
Komentáre

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridajte prvý.

Chýba vám tu niečo? Chcete vedieť viac? Nechajte nám odkaz.