Ako zabrániť prehrievaniu interiérových priestorov?

V zime vysoké teploty v interiéri vždy oceníme. Počas letných mesiacov však slnečné lúče preklíname a dúfame, že sa v blízkych dňoch ochladí. Ak neviete, ako sa vyvarovať prehrievaniu interiéru a hľadáte spôsob, ako tomu raz a navždy zabrániť, ponúkame vám skvelé riešenie, ktoré môžete vyskúšať v praxi už toto leto.

 

Vetranie

 

Väčšina z vás dúfa, že ak otvorí okno a nechá zastreté záclony, horúci vzduch z interiéru sa dostane von. Omyl. Nikdy počas letných horúčav nevetrajte, ani len cez vetračku. Aby ste si zabezpečili príjemný a hlavne dýchateľný vzduch v každej izbe, nezávislé od poschodia, je nutné, aby ste si ráno o čosi skôr privstali a vyvetrali ešte predtým, ako bude slnko príliš vysoko. Vtedy sú teploty podstatne nižšie ako doobeda a najmä poobede, kedy je slnko najvyššie.

 

Zatemnenie miestností

 

Nikdy nenechávajte vytiahnuté rolety alebo žalúzie. Vždy ráno, keď vyvetráte, zastrite žalúzie proti slnku alebo rovno zatiahnite rolety, ktoré, povedzme si, lepšie zabránia preniku slnečného žiarenia do interiérových priestorov. Miestnosti nechajte zatemnené počas celého dňa. Až večer, keď teploty výraznejšie klesnú a slnko vám už nepraží do okien, môžete odostrieť žalúzie/ rolety.

 

Ventilátor + ľad

 

Ventilátor je počas extrémne horúcich letných dní azda jedinou pomôckou, ako sa úplne neroztopiť. Ochladiť vzduch dokážete aj týmto vynikajúcim spôsobom – pred ventilátor dáte misku s kockami ľadu. Keď bude ventilátor stále namierený na misku s ľadom, hneď sa vám v miestnosti vzduch ochladí.

 

Vyskúšajte tieto rady aj v praxi. Uvidíte, že vašu domácnosť si nepomýlite so saunou a nebudete mať z toho neznesiteľného tepla vrásky na čele.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.