Ako sa starať o vlasy v jesennom počasí

Starostlivosť o vlasy musí byť kontinuálna v každom období. Sychravé počasie, studený vietor, časté prechody z tepla do zimy či dážď im na kráse moc nepridávajú. Navyše v jeseni začíname nosiť čiapky a barety, a tým dochádza aj k ich mechanickému poškodeniu. Je treba sa o ne začať poriadne starať.  Preto sa dnes pozrieme na to ako sa správne starať o vlasy v jeseni.

starostlivosť o vlasy vypadávanie

Vlasy sú naša koruna krásy

Starostlivosť o vlasy si vyžaduje pozornosť, inak budú stále mastné alebo vyzerať ako slama. Základom je umývanie. Neverte poverám, že častým umývaním sa vlasy ničia, nie je to pravda. Ak si budete medzi umývaním robiť dlhšie prestávky, môžete ich vystaviť rôznym  druhom poškodenia. Umývať vlasy môžete aj každý deň, ale asi najlepšie je to to každý druhý deň.

Do úvahy treba vziať aj aký šampón použiť. Najlepšie šampóny nekúpite v obchodoch, ale priamo u svojich kaderníkov.

Mnoho žien, ale aj mužov trápi zvýšené vypadávanie vlasov práve na jeseň. Chceli ste vždy vedieť prečo ? Odpoveď treba hľadať najmä v prírode. Na jar a v lete slnečné lúče podporujú zvýšenú tvorbu hormónov, ktoré riadia rast vlasov. Je to možné prirovnať ku klasickému vegetačnému obdobiu, teda ku zrýchleniu rastu vegetácie v priebehu teplých mesiacov.

K väčším stratám zelene a takisto vlasov prichádza na jeseň, kedy sa uzatvára životný cyklus. Našťastie, kým v prírode sa všetko obnovuje až na jar, u človeka sa všetko vracia do normálu už po niekoľkých týždňoch. V tomto období je veľmi dobré využívanie špeciálnych šampónov, no je potrebné podporiť aj výživu zvnútra. Na trhoch nájdete rôzne prípravky zaoberajúce sa touto problematikou. Ak nedôverujete kozmetickým prípravkom, tak vyskúšajte zvýšiť príjem ovocia a zeleniny, vaše vlasy sa vám za to poďakujú.

Rada: Pri umývaní si vlasy nakoniec vždy opláchnite studenou vodou – dodáte im tým lesk a trošku ich aj pripravíte na chladnejšie počasie.

starostlivosť o vlasyStarostlivosť o vlasy –  dôležitá rady

  • Nikdy nevychádzajte von s mokrými/vlhkými vlasmi, mohli by vám namrznúť. Keď je vonku veľká zima, tak by to mohlo spôsobiť aj ich zlomenie či rozštiepenie končekov.
  • Okrem šampónov používajte i kondicionéry, masky a zábaly.
  • Obmedzujte fénovanie vlasov, veľmi sa tým vysušujú. Ak sa naozaj ponáhľate a potrebujete mať rýchlo suché vlasy, tak aspoň použite ochranný prostriedok, napríklad ten, ktorý sa používa pri žehlení vlasov.
  • Kupujte si výrobky obohatené o rastlinné oleje.
  • Pri ich umývaní by ste nemali používať príliš horúcu vodu.
  • A nakoniec žiadny stres . Možno vám to bude znieť trošku divne, ale aj ten ovplyvňuje kvalitu vlasov. Oslabuje totiž našu imunitu, čím podporuje vypadávanie.

Vyskúšajte si urobiť domáce masky a zábaly na vlasy

Domáci zábal na suché vlasy –  rozmiešať olivový olej so žĺtkom a citrónovou šťavou. Táto zmes sa  vmasíruje do vlasov, ktoré sme si predtým umyli a uterákom trochu osušili. Vlasy sa zabalia do igelitu a ešte aj do uteráka. Nechá sa to pôsobiť 2 hodiny a potom ich treba opláchnuť, opakovať raz do týždňa. Takisto pomáha aj kokosový olej, ktorý si votrieme do vlasov, zabalíme do uteráka a necháme pôsobiť celú noc. Ráno opláchneme.

Mastné vlasy – zmiešame 2 žĺtky s jednou polievkovou lyžicou medu, vmasírujeme do vlasov a zabalíme do uteráka. Necháme pôsobiť čo najdlhšie, najlepšie celú noc a ráno opláchneme. Veľmi dobrým pomocníkom pri tomto probléme je citrón.  Po každom umytí je treba šťavu z citróna vtierať do vlasov.  Za skúšku stojí aj ak si rozdrite 10 polievkových lyžíc čerstvej mäty a zalejete to 1 litrom vody. Uvaríte, precedíte a pridáte 0,5l  jablčného octu. Týmto potom oplachujete umyté vlasy.

Zábal proti lupinám –  na toto vám stačí aj obyčajný jogurt, ktorý vmasírujete a necháte pôsobiť 20 minút, potom opláchnete. Takisto je dobrý aj „vývar“ z kamiliek , zelený alebo čierny čaj.  Využiť sa dá aj morská soľ s trochou olivového oleja, túto zmes naneste na vlasovú pokožku a jemne masírujte. Soľ pôsobí ako peeling, hydratuje a dezinfikuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.