Zopár trikov, ktoré určite využijete pri zariaďovaní obývačky

Obývačka je miestnosť, kde prijímate návštevy a určitým spôsobom by vás ako rodinu mala reprezentovať. Nezariaďujte si ju podľa aktuálnych trendov, pretože tie sa totiž môžu po niekoľkých rokoch úplne zmeniť. Kúpte si nábytok, ktorý bude aj po rokoch stále IN.

 

Pri zariaďovaní, respektíve pri rekonštrukcii, nám ale vie skomplikovať nákup zariadenia práve rozmer miestnosti. Bohužiaľ ak si aj vyberiete krásnu rohovú sedačku a vaša obývačka bude pomerne malých rozmerov, tak na tak obrovskú sedačku môžete ihneď zabudnúť. Ešte predtým, ako si túto spoločenskú miestnosť budete zariaďovať, načrtnite si rozmery miestnosti buď na papier, alebo prostredníctvom počítačového programu do počítača. Nezabudnite ani na rozmery prechodov medzi izbami, hrúbku stien a zaznačte si aj, kde presne máte umiestnené okná.

 

Miesto na sedenie

 

V žiadnom prípade nepokladajte sedačku až k stene. Sedačka, či už je rohová, alebo v tvare U, potrebuje dýchať a vy potrebujete mať priestor na to, aby ste sa dostali aj za ňu pri upratovaní. Odporúča sa sedaciu súpravu dávať minimálne 30-50 cm od steny. Sedacej súprave tak umožníte dýchať a najmä – zabránite vzniku plesní.

 

Pri výbere sedačky dávajte pozor, z čoho je sedačka vyrobená. Vyberajte si radšej poctivú slovenskú výrobu, vyhýbajte sa pružinovým sedačkách a hlavne – nekupujte sedačky, na ktorých je možné nastaviť si operadlo. Takéto sedačky sa rýchlo ničia, preto vám odporúčame radšej si kupovať starú klasiku. Ak budete mať málo miesta na sedenie, dokúpte si taburetky. Vynikajúcou pomôckou sú aj podsedáky, ktoré dávate bežne na jedálenské stoličky. Treba len odstrihnúť lepky, ktoré sú potrebné na uchytenie na stoličku a hotovo. Položíte ich kam chcete a odložíte ich ľahko. Výhodou je najmä to, že nezaberajú veľa miesta a zároveň dokážu poskytnúť miesto na sedenie v prípade, keď vám príde väčšia návšteva a vy nemáte hostí kam usadiť.

 

Obývačkové zostavy

 

Najviac problémov vie narobiť výber obývačkovej steny, resp. obývačkovej zostavy. Farbu obývačkovej steny musíte zladiť s plávajúcou podlahou v miestnosti. Ak máte bledú podlahu, dávajte tmavšiu obývačkovú stenu a ak máte tmavú podlahu, obývačkovú stenu vyberajte len v bledých farbách. Odporúčame buk, dub alebo čerešňu.

 

K obývačkovej zostave dokúpte konferenčný stolík. Dávajte pozor, aby nemal príliš ostré hrany. Ak máte malé dieťatko, určite by ste takýto stolík skôr, či neskôr, museli vymeniť za bezpečnejší. Okrem toho nevyberajte sklenené konferenčné stolíky. Pri tých sa môžete ľahko zraniť aj vy. Kedysi patrili neodmysliteľne do každej domácnosti. Dnes už majú svoje slávne časy dávno za sebou.

 

Ak k obývačkovej zostave kupujete aj police, ktoré plánujete umiestniť nad televízor, dávajte si pozor, aby ste ich nepreťažili. Postačí, keď na ne dáte zopár kníh, vázu alebo menšie obrazy. Nič viac.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.