Zľavový portál skrachoval – uvidíte ešte svoje peniaze?

Zľavový portál skrachoval je veta, ktorú čítame v poslednom čase pomerne často. Nuž, zľavové portály ponúkajú lákavé spôsoby, ako si kúpiť dovolenku, dopriať wellness, dobré jedlo alebo iný tovar za nižšie ceny. Od úspechu Groupon sa zľavové portály rozrastajú ako huby po daždi. No nie každý zľavový portál dokáže vydržať v ostrej konkurencii. Čo teda máte a môžete robiť, keď zistíte, že zľavový portál skrachoval?

ako postupovať, keď zľavový portál skrachovalZľavový portál skrachoval – čo s tým

Kúpou kupónu (alebo ak chcete voucheru či poukazu) uzatvárate so zľavovým portálom zmluvu, obdobne ako pri každom inom nákupe v kamennom či internetovom obchode. Zmluva nadobúda účinnosť vtedy, keď vám predajca potvrdí objednanie tovaru. Právny vzťah však vznikne až po uplatnení vášho nákupu u konkrétneho obchodníka, s ktorým musí mať zľavový portál podpísanú zmluvu. A práve toto býva najčastejšie zavádzanie zo strany zľavového portálu.

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť v prípade, že zľavový portál skrachoval je odstúpenie od zmluvy. To môžete spraviť bez udania dôvodu najneskôr do siedmich dní od doručenia tovaru alebo uzatvorenia zmluvy (siedmy deň už musí byť žiadosť doručená predajcovi). Ak zľavový portál nemá na stránke uvedené alebo zanedbal poučenie o odstúpení od zmluvy, tak môžete zmluvu vypovedať do troch mesiacov.

Ako má vyzerať odstúpenie od zmluvy

zľavový portál skrachoval - ako dostať svoje peniaze

V žiadosti o odstúpenie od zmluvy musíte jasne formulovať svoj nárok na vrátenie peňazí, pretože ste nedostali zaplatenú službu alebo tovar.

Odstúpenie od zmluvy pre zľavový portál, ktorý skrachoval vykonajte písomne. Uveďte sídlo portálu, vaše kontaktné údaje, dátum, podpis, podstatu problému – odstupenie od zmluvy, žiadosť o vrátenie peňazí – môžete zadať aj čiastku a číslo učtu. Je dobré popísať aj kedy a kde ste kupón kúpili.

Skrachovaný zľavový portál s najväčšou pravdepodobnosťou nebude odpovedať ani inak reagovať na vašu žiadosť. Tento úkon však vykonajte, aby ste mali svoj postup zdokumentovaný. Určite sa obráťte aj na políciu, kde podajte trestné oznámenie.

Zásady, ktoré by ste mali dodržiavať pred kúpou zľavového kupónu:

  • Overte si zľavový portál. Nesmú chýbať základné údaje, kontakt či podmienky používania.
  • Nezabudnite čítať všetky podmienky využitia kupónu – platnosť, voľné termíny, dátum doručenia atď.
  • Venujte chvíľku času aj overeniu zľavového portálu v obchodnom registri.
  • Kvalitné zľavové portály vám vrátia peniaze v prípade, že ste nestihli využiť voucher alebo vám nevyhovoval termín. Informujte sa o takýchto možnostiach vopred.
Rada: mnoho produktov či služieb vyzerá skutočne lákavo – hlavne keď je pri nich zľava 70% a viac percent. Lenže skutočnosť býva často taká, že na nákupe ešte prerobíte. Skúste si radšej pred nákupom so zľavou pozrieť web či nenájdete aj nižšiu cenu.

2 komentárov pre “Zľavový portál skrachoval – uvidíte ešte svoje peniaze?

  1. Vykaslite sa na „lacne“ nakupy na zlavovych servroch. Vygooglite si ten tovar a nechajte si ho z Hong-kongu alebo odniekial z Aizie poslat za nulove postovne a za nizsiu cenu. Ja som sa takto raz spalila s celkom peknymi hodinkami a potom som zistila, ze som na nich este prerobila. No za blbost sa plati

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.