Žehlička na vlasy – ako vybrať správnu?

Žehlička na vlasy sa stala nenahraditeľným vybavením nejednej dámy. Pomáhajú nám ku krajším účesom a využívame ich skoro každý deň. Ale ako vybrať tú správnu, aby nám neničila vlasy a aj niečo vydržala? Prečítajte si pár základných informácií, ktoré by ste pri kúpe novej žehličky na vlasy mali vedieť.

Žehlička na vlasy, čo by ste mali vedieť

V obchodoch ich nájdete veľké množstvo modelov od viacerých výrobcov. V prvom rade, by ste mali investovať do kvalitnej žehličky, ide predsa o vaše vlasy. Ak sa vám nejaká zapáči, skúste si ju najskôr chytiť do ruky, aby ste zistili ako sa vám drží či nie je priťažká a ako sa vám celkovo s ňou manipuluje.

zehlicka-na-vlasyNajčastejšie narazíte na žehličky na vlasy s keramickou plochou, pretože zaisťuje rovnomerné rozloženie tepla. Ak chcete staviť na rýchlejšie a čo možno najjednoduchšie vyžehlenie vlasov, tak sa poobzerajte po turmalinovom alebo teflónovom povrchu. Tieto dva druhy sú najšetrnejšie k vlasom a zabraňujú ich krepovateniu. Radšej zabudnite na kovové plochy, tie totiž poškodzujú vlasy najviac.

Ak chcete mať vlasy hebké a lesklé hneď po žehlení stavte na iontec technológie. Tie totiž pri žehlení využívajú saténové ionty, ktoré nasávajú vlhkosť zo vzduchu a obaľujú ním vlasy jeden po druhom, aby neboli vysušené.

Dôležitá je aj teplota. Tu sa treba riadiť podľa druhu vlasov. Na jemné vlasy stačia menšie teploty a na husté a nepoddajné by sa žehlička mala rozpáliť až na 200°. Takže, ak vás je v rodine viac a viacerí využívajú jednu žehličku, tak je možnosť nastavovania teploty nevyhnutnú.

Ak máte dlhšie vlasy, mali by ste zvoliť žehličky so širšou plochou. Inak sa žehlenie vašich vlasov stane dlhou a prácnou procedúrou.

Rada: ak ste rozmýšľali nad tým, či vlasy žehliť za sucha, či za mokra, tak to záleží na žehličke. Momentálne je väčšina vyrábaná na žehlenie za sucha. No pri troške snahy nie je problém zaobstarať si aj žehličku, ktorá sa používa na mokré vlasy. Vyžehlí a vysuší vám ich zároveň. Nájdite tu svoju za najlepšiu cenu.

Ako pri každej žehličke nezabúdajte na bezpečnosť

žehlička na vlasyNezabúdajte ani na bezpečnosť, pretože pri nekvalitnej žehličke hrozia nepekné popáleniny. Pri výbere preto venujte pozornosť celkovému spracovaniu žehličky a takisto jej funkciám, ktoré zabezpečujú bezpečnú manipuláciu. Mnohé žehličky majú pri sebe aj nehorľavú podložku, a ak nie, mali by ste si ju zaobstarať.

Málokto myslí aj na dĺžku prívodného kábla. Ten je dôležitý hlavne v prípade, ak máte zásuvku ďaleko od zrkadla. Navyše žehlička položená s napnutým káblom môže poľahky spadnúť, prasknúť a riziko vzniku požiaru radšej ani nespomíname.

Automatické vypnutie žehličky na vlasy je dobré hlavne pre ľudí, ktorí zabúdajú žehličky vypínať z prívodu energie, čo môže byť pre domácnosť dosť nebezpečné.

Keď si vlasy žehlíte, nemali by ste zabúdať ani na ochranný sprej. Po žehlení nechajte žehličku vychladnúť a raz za čas ju jemne zotrite.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.