Závesy izbu zútulnia i oživia

Pri zariaďovaní bytu alebo domu okrem maľovky, podláh a nábytku myslite aj na textílie. Okrem toho, že vďaka nim doladíte štýl miestnosti, postarajú sa aj o dobrú akustickú pohodu bez zbytočných ozvien. Aké závesy a záclony si však vybrať, keď je ponuka taká široká?

Luxusné závesy pre bohémov

Máte rady boho štýl? Ten je veľmi aktuálny nielen v obliekaní, ale tiež v interiérovom dizajne. Ak milujete nápadité vzory alebo textílie vyrobené z luxusných, na prvý pohľad nevšedných materiálov, potom na vašich oknách nesmú chýbať dekoračné závesy, ktoré fantasticky vyniknú nielen samy osebe, ale tiež v kombinácii s modernou záclonou. Väčšinou platí, že k vzorovaným závesom treba ladiť bezvzorové, pokojné záclony, alebo záclony s jemným vzorom. Ak máte špecifickú predstavu o rozmeroch alebo tvaroch záclon a závesov, potom vás isto zaujme možnosť dať si ich vyrobiť na mieru. Možno majú vaše okná atypický tvar alebo väčšie rozmery, vtedy sú závesy na mieru najvhodnejším riešením. Luxusný dojem zo závesov vytvoríte, ak si ich necháte ušiť o desať centimetrov dlhšie, než potrebujete. Keď závesy trochu ležia na podlahe, vyzerá to veľmi efektne, a nik vás nebude karhať za to, že ste sa prerátali. Závesy a záclony si vyberajte nielen podľa farieb v interiéri, ale tiež podľa typu garniže. Na jednoradovú garnižu umiestňujeme iba záclony, alebo iba závesy. Pri dvojradových už máte šancu sa viac vybúriť a zadovážiť si vhodnú kombináciu dekoračných závesov i záclon na mieru. Luxusné závesy sa často stávajú dominantou celej miestnosti, preto sa nebojte ani výrazných farieb alebo vzorov. Mnohé predajne s textilom ponúkajú svojim zákazníkom i poťahy na vankúše, stoličky alebo kreslá s rovnakým vzorom, aký majú dekoračné závesy, pričom existujú i varianty vhodné do exteriéru. Priestor vďaka identickým vzorom na textíliách nádherne zjednotíte.

Tip: K vzorovaným závesom treba ladiť bezvzorové, pokojné záclony, alebo záclony s jemným vzorom.

Akú záclonu do obývačky

Obývačka je miestnosť, v ktorej trávime najviac času a väčšinou do nej usádzame i svoje návštevy. Práve preto by sme sa mali postarať o jej dokonalý zjav a o to, aby bola čo najútulnejšia. Nebojte sa siahnuť po luxusných záclonách. Len si predstavte, ako často za život nakupujete tento druh textílií. Iba málokto vymení záclonu každý rok, väčšinou si vyberáme moderné záclony nadčasového vzhľadu, ktoré sú vyrobené z kvalitných materiálov, sú farebne neutrálne, resp. výrazné, ale dobre ladiace k ostatným doplnkom, ako sú koberce, vankúšiky, dekoratívne črepníky a pod. Najelegantnejšie sú tie dlhé, až po zem resp. 1 cm nad zemou. K záclonám patria závesy. Extravagantné vzory a farebné kombinácie dokážu zo závesov i záclon vytvoriť dominantný prvok miestnosti. Moderné záclony do obývačky oživia vaše okná, no radšej si zvoľte širšie, aby na okne pôsobili prirodzene a vzdušne a dosiahli ste tak efekt riasenia. Niekedy je vhodné, a priestor vám to dovoľuje, dať záclonu a záves na celú šírku steny, kde je okno. Okno sa tak pekne oblečie a pôsobí ako celok. Záclony sa dajú kúpiť už hotové, bez nutnosti ďalších úprav, no v prípade voľby záclon na mieru môžete získať luxusnú záclonu presne takej šírky a dĺžky, ktorá na vaše obývačkové okno sadne najlepšie. Ak si k nim navyše zoženiete moderné závesy, top dojem z priestoru je zaručený..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.