Záverečná práca. Aké podmienky si vytvoriť, aby ste ju zvládli napísať?

Ak sa už rozhodnete študovať na vysokej škole, musíme rátať s tým, že pri ukončovaní prvého a aj pri ukončovaní druhého stupňa vás čaká písanie záverečnej práce. Zvládnuť tento proces bez najmenších komplikácií si vyžaduje, aby ste sa poctivo pripravovali už v predstihu. Inak bude písanie pre vás nikdy nekončiacou nočnou morou.

 

Odstráňte všetky rušivé predmety

 

Zaujíma vás všetko okolo vás, len nie písanie vlastnej diplomovej práce? Pochopiteľné. Pri písaní akejkoľvek práce nás skôr zaujímajú pavučiny v kútoch; zlá hudba, ktorú hrajú v rádiu, ale aj neporiadok v skrini, ktorý sme si stále neupratali. Všetko, čo vás vyrušuje pri písaní, okamžite odstráňte. Pre vás budú dôležité len tieto veci – počítač, materiály k písaniu, e-knihy, zápisník, zvýrazňovač a pero.

 

Neskáčte od písania k iným činnostiam

 

Keď už si sadnete za počítač, začnete písať a rozpíšete, v žiadnom prípade neodchádzajte. Nevenujte sa žiadnym iným činnostiam. Ani keby vás dobrý kamarát zavolal k sebe na kávičku, pretože si kúpil moderný mlynček na kávu. Dopriať si voľno samozrejme môžete. Písanie však nikdy neprerušujte.

 

Príjemné sedenie

 

Čas strávený pri písaní záverečnej práce sa nedá presne určiť. Myslite najmä na to, aby ste si okrem dobrého osvetlenia v izbe zabezpečili aj príjemné sedenie. Ergonomická stolička, ktorá nezaťažuje chrbticu, ale naopak chráni ju, by mala byť súčasťou vašej spálne, resp. miestnosti, kde máte počítač a plánujete písať svoju záverečnú prácu.

 

Doprajte si aj maškrty alebo dobrú kávičku

 

Nie je na tom nič zlé, ak si k písaniu doprajete aj nejakú maškrtu. Čokoládka, koláčik, alebo aj chutná kávička z perfektného kávovaru Jura alebo ktoréhokoľvek kávovaru vás nakopne do písania a namiesto dvoch čiarok napíšete niekoľko strán.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.