Zaujímavé nápady aj do vašej záhrady

Dávame si záležať, aby náš interiér vyzerali vždy krásne a reprezentatívne, no zabúdame, že aj naše záhradky potrebujú našu pozornosť. Ak chcete, aby vaša záhradka patrila k najkrajším záhradám v okolí, je potrebné si prečítať pár zaujímavých rád, ktoré vašu záhradku skrášlia.

Dažďové záhrady

Klimatické zmeny nás nútia uvažovať nad tým, ako vyriešiť problémy s nedostatkom vody. Ak máte veľkú záhradu a prudké dažde vám vašu záhradu pravidelne znehodnotia, odporúčame vám vytvorenie tzv. dažďovej záhrady. Ak ste sa s týmto termínom ešte nikdy nestretli, je to veľká škoda. Už v 90. rokoch v USA zistili, ako zabrániť znehodnoteniu podložia a prepadom pôd po vsiaknutí nadmerného množstva vody do pôdy. Dažďové záhrady sú v podstate priehlbiny, ktoré zberajú dažďovú vodu a chránia krajinu pred nadmerným odvodňovaním krajiny. V tejto záhrade nájdete kvety, ktoré odolávajú prudkým dažďom a nevadí im nepravidelné zalievanie. Ak si vytvoríte dažďovú záhradu, exteriér vašej záhrady bude vyzerať veľmi pekne a zároveň aj funkčne.

Kaskádové skalky

Ak nemáte príliš veľa priestoru na skalku, odporúčame vám vytvoriť kaskádové skalky. Kombinujte kvitnúce a nekvitnúce rastlinky a hlavne nezabúdajte aj na iné dekorácie, napríklad kamenné dekorácie do záhradky, prírodné dekorácie do záhrady, vyrezané tekvice, rôzne figúrky. To, čo si na túto záhradku dáte, je len na vás. Dávajte si však pozor, aby sa rastlinky umiestnené vedľa seba dobre znášali.

Tuje, fotínie, kanadský javor, brečtan

Ak ani jednu z týchto rastliniek vo vašej záhradke nemáte, zaobstarajte si ich a zasaďte si ich. Z tují vytvoríte pekný živý plot. S farebnými fotíniami opticky oddelíte úžitkovú časť záhrady od tej okrasnej. Murované ploty pekne spestríte zase popínavým brečtanom.

Čo vás na záhrade ale najviac poteší je kanadský javor, ktorý krásne vynikne, či už na malej, alebo veľkej záhrade.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.