Za zimnými radovánkami

Leto sa síce skončilo, no pre aktívnych športovcov nie je ani zima dôvodom na oddych. Práve naopak, práve teraz sa môžu viacerí z nás tešiť na zasnežené svahy a zábavu na zjazdovkách.

Ani v zime teda nesedíme len doma, veď ak sa chce, zábava sa vždy nájde. Všetko však závisí len od počasia. O tom aká bude tohtoročná zima sa môžeme zatiaľ len dohadovať. Istota príde až s prvým snehom a teplotami pod nulou.

Zrejme všetci by sme sa bielej perine potešili najmä na Vianoce, no počasiu nerozkážeme, a je tiež pravdepodobné, že aj tento rok bude zima len mierna. Čo neteší určite žiadneho nadšenca zimných športov. Vždy však máme možnosti. A tie môžete využiť aj u nás bez toho, aby ste museli cestovať za snehom stovky alebo dokonca tisícky kilometrov. Vysoké Tatry nesklamú nikdy, a tak ak aj vo Vašom okolí tento rok sneh nebude, môžete sadnúť predsa do auta a o niekoľko hodín ste na mieste a môžete si vychutnať skutočnú zimu.

Väčšina z nás je však nútená si takto dodať potrebný adrenalín na svahoch, aj keď je sneh aj v nižších polohách. Ide však o veľmi príjemne strávené voľné dni, ktoré môžeme výborne spojiť aj s oslavou Nového roku. Ak sa chystáte na podobné výlety, nezabudnite ani na svoje auto. Nepotrebujete len zimné pneumatiky ale aj reťaze. S istotou budú trpieť aj Vaše autokoberce, preto tie nové kúpte, no vymeňte radšej až na jar. Zaujímavý záznam z takýchto Vašich ciest umožnia aj kamery do auta. Tieto však môžu pomôcť aj pri prípadnej nehode, kedy budete mať nezvratný dôkaz aj pre poisťovňu. Vyberať ich môžete na autovybava.sk.

Hory ponúkajú viac ako len zjazdovky, aj turistika má niečo do seba. Vaše možnosti sú v Tatrách však v zime značne obmedzené, no ak si počkáte na jar a leto, môžete zvládnuť aj výnimočný výstup na Gerlach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.