Za výhodnejšími podmienkami

Aj keď sa u nás podnikanie teší pomerne veľkému záujmu, nie je to jednoduché. Okrem konkurencie, s ktorou sa musí vyrovnať každý podnikateľ, značne sťažujú realizáciu predstáv aj nariadenia štátu.

Ten sa snaží práve vďaka podnikateľom zvýšiť príjmy v štátnej pokladnici, a tak sa na našom trhu stretnete s jednými z najvyšších odvodov a daní. Práve toto zaťaženie je nesmierne veľké aj pre malé firmy, preto aj ak sa nejaká nová objaví, zväčša sa musí buď veľmi rýchlo prispôsobiť a začať predávať, alebo skončí.

Platby štátu teda vyžadujú nemalý príjem každého podnikateľa. Ak však s týmto nesúhlasíte, zostáva len firmu presídliť do iného štátu, kde Vám budú podmienky vyhovovať viac. Práve takto túto situáciu rieši stále viac podnikateľov. V snahe vyhnúť sa vysokému zaťaženiu sa tak firmy sťahujú do zahraničia.

Aj výber nového sídla firmy však treba dobre zvážiť. Ak nechcete opustiť Európu, ale chcete čerpať výhody iných krajín, založte si offshore spoločnosť vo Veľkej Británií. Práve tá ponúka najvýhodnejšie podmienky pre podnikateľov a je tak aj v našich kruhoch veľmi obľúbená. Viac sa dozviete na companyformation.sk.

Výhodnejšie podmienky však ponúkajú najmä vzdialenejšie krajiny. Neraz sú to ostrovné štáty, ktoré lákajú aj bežných turistov, no pokojne tu môžete podnikať aj Vy.  Offshore podnikanie na Seychelách tak ponúka nielen 0 % daň, ale je zaručená aj anonymita skutočného vlastníka firmy. Práve tieto a ďalšie výhody podnietili viacerých podnikateľov aj u nás zmeniť sídlo svojej firmy.

Pre takéto založenie spoločnosti často nemusíte ani nikam cestovať, no znalosť jazyka sa určite zíde aj vo Vašom podnikaní. Návšteva jazykovej školy v Bratislave je tak len vo Váš prospech, preto ju dobre zvážte. Jej prínos Vás milo prekvapí.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.