Vybavte si obchodné priestory

Predaj v kamenných obchodoch značne ustupuje do úzadia. Dôvodom je najmä internet, ktorý umožňuje nakupovať oveľa lacnejšie a rýchlejšie.

Jeho najväčšou výhodou je čas. Nielen pri hľadaní tovaru, ale aj pri jeho doručení, kedy nám príde takmer k dverám bytu, či domu. Uprednostňovaný je však aj pre možnosť nakupovať kedykoľvek to vyhovuje nám. Nie sme teda viazaní na otváracie hodiny a tovar môžeme jednoducho porovnávať v pohodlí domova vtedy, kedy to vyhovuje nám.

Aj keď kamenné predajne viac obchádzame, predsa len sú tovary, pri ktorých nákupe radšej volíme návštevu obchodu, pred internetom. Sem jednoznačne patrí oblečenie a obuv, kde je lepšie vidieť a vyskúšať, ako následne posielať tovar, ktorý nespĺňa naše predstavy, späť.

Nech sa teda rozhodnete pre akékoľvek podnikanie, zrejme ani Vy internet neobídete. Väčšina predajcov predsa len spája kamennú a internetovú predajňu. V každom prípade však budete potrebovať aj sklad, najmä ak chcete nalákať nových zákazníkov. Práve rýchle dodanie a prijateľná cena dopravy je to, čo Vás môže posunúť v záujme zákazníkov podstatne vyššie. Určite tak počítajte s dostatočným priestorom. Jeho maximálne využitie podmieňujú kvalitné regále do skladu. Tak budete mať tovar vždy v dosahu a aj objednávky sa budú vybavovať podstatne ľahšie.

Väčšina skladov je riešených najmä do výšky, keďže sa počíta každý meter štvorcový. V tomto prípade však nepodceňujte ani výber vysokozdvižných vozíkov. Ich bazár na jungheinrich.sk ušetrí nemalé prostriedky aj Vám.

V prípade väčšiny predajní je príjemný vzhľad v obchode veľmi podstatný. Preto zvoľte kvalitné osvetlenie, no myslite aj na vzhľad holých stien. Ten môžu zjemniť, samozrejme, dekorácie. Vhodné aj do Vašej predajne sú tak obrazy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.