Všetko, čo potrebujete vedieť o predĺžení vlasov keratínom

Táto metóda je najpoužívanejšia spomedzi všetkých techník predlžovania vlasov. Je obľúbená, pretože najdlhšie vydrží a ľahko sa udržuje. Po aplikácii pramene krásne splývajú, nevidno spoje a vydržia až šesť mesiacov. Vydržia všetky atmosférické vplyvy, dážď, slnko, kúpanie v mori, či v bazéne. Spoje sú odolné práve preto, lebo sú zlepené keratínom.

Keratín je stavebná bielkovina, ktorá tvorí 88% štruktúry vlasov a v určitej miere určuje vlastnosti, každého vlasu, ich kvalitu, rast, pevnosť a lesk. Nepoškodí prirodzenú štruktúru vlasu a vyzerá prirodzene.

Jednotlivé spoje sa tepelne roztavia a pripevnia na prirodzený vlas. Pri spájaní ultrazvukom sa keratín roztaví už pri päťdesiatich stupňoch a je šetrnejší k vlasom. Pri tepelnom spájaní je potrebná teplota 180 až 220 stupňov. Na to si treba dávať pozor, pretože pri dlhšom stlačení klieštikov sa môžu poškodiť pramene a spôsobiť tak ich vypadávanie. Spoje môžu mať formu šúľka alebo placky, ale sú celkom neviditeľné.

keratin

Kvôli krásnym dlhým vlasom si určite radi vytrpíte aj vyše dvoj-troj hodinovú aplikáciu v salóne. Vyberte si však len kvalifikovaných a skúsených kaderníkov s auditom práce a kvalitnými referenciami, ktorí vám poradia a správne aplikujú spoje. Hrúbku nových prameňov musí kaderník prispôsobiť hustote, štruktúre a kvalite vašich vlasov. Nemôžte priveľmi zaťažiť vaše prirodzené pramene, keď máte príliš jemné a polámané vlasy. Riskujete tak masívne vypadávanie vlasov.

Po odrastení sa spoje musia rozpustiť špeciálnym roztokom a stiahnuť. Výhodou je, že použité pramene dajú znovu prilepiť. Údržba je tiež veľmi jednoduchá oproti ostatným technikám predĺženia vlasov. Stačí si vlasy rozčesávať štetinovou kefou od končekov a postupne smerom ku korienkom. Keď sa vám prirodzené vlasy zapletú, tak ich stačí jemne rukami rozpliesť.

Keratin - vlasy na predlzovanie

Na predĺženie alebo len zahustenie vlasov, budete potrebovať v priemere 70 až 130 pramienkov. Cena predlžovania vlasov v Bratislave sa odvíja od kvality vlasov a dĺžky prameňov.

Najlepšie sú panenské ľudské vlasy, ktoré neboli odfarbené alebo chemicky upravené. Môžete si ich potom ostrihať alebo prefarbiť podľa vášho vkusu. Vy sa budete môcť pochváliť krásnou a prirodzenou hrivou a nikto si ani len nevšimne, že sú predĺžené. Cena keratínovej aplikácie kvalitných panenských vlasov sa pohybuje okolo 400 až 600 eur.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.