Vodičský preukaz. Podľa čoho si vyberať autoškolu?

Vlastniť dnes vodičský preukaz je veľká výhoda. Môžete sa dostať na miesto kedykoľvek chcete a bez toho, aby ste sa museli spoliehať na alternatívnu hromadnú dopravu, o ktorej všetci dobre vieme, že pravidelne meškáva.

 

Nájsť ale autoškolu, v ktorej za kurz nezaplatíte takmer celú svoju výplatu, je čoraz ťažšie. Ak si neviete rady s tým, ako si vybrať dobrú autoškolu, poradíme vám. Hľadanie autoškoly nie je také náročné, ako sa vám možno bude zdať. Viac sa zapotíte pri výmene pneumatík.

 

Rady blízkych

 

V prvom rade je dôležité poinformovať sa o tom, či si niekto z vašich známych nerobil v poslednej dobe kurz a ak áno, spýtajte sa ich, ako boli s autoškolou, ktorú si vybrali, spokojní. Vlastná skúsenosť je najlepšia skúsenosť. Buď vám ten dotyčný poradí, ku ktorej autoškole sa hlásiť, alebo vás pred ňou varuje a odporučí vám inú autoškolu.

 

Časové prispôsobenie

 

Pri výbere konkrétnej autoškoly si dohodnite osobné stretnutie s inštruktorom. Môže sa stať, že si s ním nesadnete a požiadavky, ktoré máte, nebude akceptovať. Či už si plánujete priplatiť za kondičné jazdy, alebo začínate ešte len jazdiť, je dôležité, aby sa vám inštruktor vedel časovo prispôsobiť. Ak vám bude dávať jazdy v tých časových intervaloch, čo vy budete v práci a odmietne s vami konzultovať o zmene času, len ťažko si u tejto autoškoly môžete zajednať kurz. Uvedomte si, že vy platíte za službu a ak sa vám poskytovateľ služieb nebude vedieť, respektíve nebude chcieť prispôsobiť, je nutné sa s danou autoškolou rozlúčiť a ísť hľadať ďalej.

 

Ceny

 

Okrem rád svojich známych a akceptovaniu vašich požiadaviek, čo sa týka časového harmonogramu jázd, je nutné vopred poznať cenu, ktorú by ste za kurz zaplatili. Odporúčame pozrieť si cenník autoškoly na internete a overiť si to aj prostredníctvom telefónu. Viaceré autoškoly totiž po zmene cien okamžite neaktualizujú stav na internete, čo by vás potom pri platení mohlo nemilo prekvapiť.

 

Učebné pomôcky a kurz prvej pomoci

 

Ak stále váhate nad tým, ku ktorej autoškole sa nakoniec prihlásite, overte si, či daná autoškola poskytuje kurz prvej pomoci a či vám dá učebné pomôcky na to, aby ste sa mohli vzdelávať v teórii a nemuseli tak bežať do kníhkupectva kúpiť si knihu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.