Valentín – prečo sa oslavuje ako deň zamilovaných + tipy na darčeky

Valentín čiže 14. február mnoho ľudí berie ako komerčný americký sviatok, ktorí predajcovia darčekových predmetov povýšili na sviatok podobný Vianociam. Iní si zas tento deň užívajú a svojej láske dopriavajú pozornosť, ktorú si zaslúžia. Nech už je to ako chce, sviatok zamilovaných sa blíži. Možno aj vy začínate rozmýšľať nad tým, akoby ste obdarovali svoju lásku alebo čím by ste ju potešili. Ponúkneme vám pár zaujímavých tipov na darček, ale aj objasnenie prečo sa vlastne Valentín oslavuje ako deň zamilovaných.

Valentín – ako vznikla táto tradícia?

Valentin 14.2.Rozmýšľali ste nad tým, ako vlastne sviatok svätého Valentína vznikol? Jedna z legiend hovorí, že svätý Valentín bol kňaz žijúci v 3. storočí v Ríme. Vtedy tu vládol cisár Claudius II., ktorý bol presvedčený o tom, že ženatí vojaci podávajú slabšie výsledky v krutých vojnách, ktoré viedol.  Myslel si, že títo vojaci myslia na svoje ženy, deti a preto sa tak nesústredia na boj, tak ako tí, ktorí nemajú rodiny. Tak zakázal sobáše.

Svätý Valentín však uzatváral manželstvá naďalej aj napriek zákazu. Jeho činnosť však bola čoskoro odhalená, načo ho vzali do väzby. Napriek mučeniu odmietol ponuku zachrániť si život zrieknutím sa Krista. Cisár Claudius II. ho poslal pod katovu sekeru 14. februára roku 269.

Tipy na valentínske darčeky

Ak sa rozhodne prevziať iniciatívu muž romantik – klasik, staví na kyticu obľúbených kvetov, ktorá vydrží veľmi dlho, bonboniéru a romantickú večeru pri sviečkach.  Týmto scenárom nikdy nikto nič nepokazí. Ale ak chcete, aby si vaša láska pamätala tento deň dosť dlhý čas, skúste ju prekvapiť tým, že jej do práce pošlete kvety. Takéto niečo určite nečaká a aj kolegyne jej budú tíško závidieť, čo má za skvelého partnera.

Ženu určíte potešíte aj šperkom či parfumom, kozmetikou, plyšákom, pozvánkou do kina či divadla alebo na  valentínsky ples. Rýchlo vybavený darček. Ak chcete zapojiť fantáziu, pripravte CD s obľúbenými piesňami, fotoalbum, fotoknihu so spoločnými fotkami.  Zostavte trasu vašej lásky -zoberte ju na miesta, kde ste sa stretli, vyznali lásku, dali prvú pusu.

darček na ValentínaSexy spodná bielizeň poteší nielen ju, ale samozrejme, aj pánov. Šteklivejšou voľbou môže byť kúpa sexuálnych hračiek. Úspešný večer zaručený.

Príďte domov skôr ako ona/on, napustite vaňu s penou, pustite relaxačnú hudbu, pozapaľujte sviečky, nalejte šampanské. Potešíte, prekvapíte.

Ak sa už chcete rozmaznávať navzájom, stavte na víkendový pobyt, ktorý si užijete spolu. Wellness, vírivka, šampanské. Na rôznych zľavových portáloch vám ich ponúknu neúrekom. Hoteli väčšinou v čase práve tohto sviatku ponúkajú aj rôzne prekvapenia i akcie.

Ak si už medzi povinnosťami nenájdete miesto na celý víkend, zájdite spolu aspoň na masáže, ktoré ponúkajú dokonalý relax celého tela.

Či už stavíte na jeden z našich nápadov alebo si vymyslite niečo iné, cieľ je jasný. Potešiť milovanú osobu a dopriať jej pocit šťastia. Len nezabúdajte na jednu dôležitú vec. Lásku by ste mali dávať počas celého roka a nie iba 14. februára.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.