Trpí Vaše dieťa bolesťami bruška? Pomôžte mu!

Už od narodenia sa zdravotné problémy nevyhýbajú nikomu. O zdravie našich detí tak máme strach dávno predtým ako sa narodia.

Je to prirodzené a veľmi dobre si uvedomujeme, čo všetko sa môže stať. Už od narodenia sa tak stále častejšie stretávame aj s detskou kolikou. Bolesti bruška trápia až štvrtinu detí, a to nielen vo veku 2, či 3 mesiacov. Môže sa teda objaviť aj v predškolskom veku, alebo pretrvávať aj počas tohto obdobia.

Ak teda vaše dieťa nepretržite a pravidelne plače, a to aj niekoľko hodín, zrejme je na vine bruško. Bolesti a kŕče sú tak stále bežnejšie a problém je najmä v trávení laktózy, ktorá sa nachádza aj v materskom mlieku. Dieťa však papať musí, a tak veľa rodičov len nečinne trpí s dieťaťom po každom jedle. Príčiny však nie je vždy možné jednoznačne určiť a môžu pochádzať zo stravy matky ale aj dieťaťa, no často je to reakcia na napäté vzťahy v rodine, alebo medzi dieťaťom a matkou, prípadne prehnaná úzkostlivosť rodičov. Už spomenutá intolerancia laktózy je však prevažne hlavným dôvodom. Na stanovenie presnejšej diagnózy je preto potrebné vyhľadať detského lekára.

Ak je dôvodom strava matky, je nutné zmeniť jedálniček a vypustiť zo stravy niektoré potraviny, v ojedinelých prípadoch dokonca aj mliečne výrobky. Ak je však príčinou vzniku detskej koliky u Vášho drobca práve laktóza, pomôže probiotikum pre najmenších. Ide o baktérie mliečneho kvasenia, ktoré pomôžu pri trávení.

Podobné problémy zmiznú zväčša do 6 mesiacov, avšak môžu pretrvávať až do predškolského veku, no neskôr spravidla samy vymiznú. Dieťaťu nepomáhajú ani hračky, jednoducho musí prísť k zmene, aby sa Vaše dieťa mohlo veselo hrať aj s elektrickou motorkou z e-shopu hrackarstvo.eu. Základom spokojného detstva je však dobrý vzťah medzi matkou a dieťaťom a ničím nenarušené vzťahy v rodine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.