Trápi Vás únava a zima nie a nie skončiť?

Naše telo sa s nedostatkom vitamínov a prirodzeného denného svetla vyrovnáva po svojom. Aj keď sa aj v zimných mesiacoch snažíte aktívne športovať a dbať na prísun vitamínov, predsa len sa s oteplením minú aj posledné zásob našej energie.

Toto je jednoducho tak a veľa s tým neurobíme. Do istej miery však vie pomôcť už spomínaný prístup k zdravému životnému štýlu aj v zime. V takom prípade Vás totiž jarná únava nepoloží tak rýchlo a takou intenzitou, ako keď zimou len „preplávate“ a snívate len o peknom jarnom počasí.

S jarnou únavou sa však nestretávame len na začiatku jari, ale stále častejšie aj v priebehu zimy. Dôvodom je samozrejme počasie, keďže slniečko vidíme zväčša len sporadicky. Väčšina z nás tak trávi celý deň v práci, a nie je teda ničím výnimočným, ak celý slnečný svit strávime v umelo osvetlenej kancelárií.

Ani v takomto prípade sa však netreba vzdávať. Slniečko by sme si teda mali užiť aspoň cez víkendy a vždy keď je to možné. Aj pobyt na čerstvom vzduchu vie pomôcť, a preto ho netreba podceňovať. Mrazivé počasie na chvíľku neublíži nikomu a už vôbec nespôsobuje chrípku, či iné ochorenia dýchacích ciest. Práve naopak, aj takto si môžete zvýšiť imunitu.

Oddych je však rovnako dôležitý ako v ktorúkoľvek inú ročnú dobu. Preto ho netreba podceňovať a odsúvať len na leto. Ak teda máte tú možnosť, vyrazte s rodinou aj na naše hory. Vlastným autom tu budete čo nevidieť a keďže nám konečne zima nadelila aj sneh, určite si užijete všetky zimné športy. Prvotriedne ubytovanie nájdete aj v hoteli Jasná na druzbahotel.sk.

Nemusíte sa však báť, že pôjde len o aktívny oddych. Zažiť tu predsa môžete aj jedinečný wellness v Nízkych Tatrách. Regenerácia síl tak bude dokonalá.

Čakanie na vytúženú jar si však môžete skrátiť aj nákupmi. Krásne jarné šaty nájdete na fashionshop.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.