Tip: darčeky pre deti na Vianoce

Darčeky na Vianoce znamenajú pre deti veľa. Určite už rozmýšľate, čo kúpite svojim ratolestiam pod stromček tento rok, respektíve čo prinesie Ježiško

Aký darček pre deti vybrať?

darček pod stromček pre detiV televízii už bežia reklamy, hlavne v ranných hodinách výhradne o hračkách a deti kričia  Toto chcem, toto sa mi páči. Len to by sme museli byť milionári.

Hračky sú darček, ktorý menším deťom spraví radosť vždy. Pri výbere hračiek sa riaďte radami, o ktorých sme písali v článku o nebezpečných hračkách. Nájdete tam zopár tipob, aby ste si kúpili kvalitnú hračku.

Potom treba myslieť na vek detí. Nadarmo budete synovi kupovať autíčka, keď ešte nevie ani poriadne držať fľašku s mliekom. A naopak staršej dcérke je zbytočné kupovať hovoriacu bábiku, Keď ona chce iPod.

Malým deťom do jedného roka je najlepšie nakúpiť hryzátka, hrkalky, plyšákov, ale aj hračky, ktoré budú rozvíjať ich schopnosti. Veľmi dobrým nápadom sú napríklad kocky, rôzne hračky, do ktorých môžu vkladať predmety podľa tvaru. Vo všeobecnosti platí, že malým deťom sa zavďačíte farebnými, hrkajúci a hrajúcimi darčekmi.

Od jedného roka dievčatám môžete kúpiť kočík s bábikou, o ktorú sa bude mala slečna starať,. Chlapcov potešia autíčka, motorky, stavebné stroje, traktory…to je jasná voľba. No zaujať ich môžu aj prvé hudobné nástroje, CD s detskými pesničkami, sánky, didaktické knižky – čiže s veľkými puzzle obrázkami a hudobným doprovodom.

Tip: bohatý výber darček pre všetkých za najnižšie ceny nájdete pomocou vyhľadávača cien PesiaZona.sk

Darčeky pre deti do dvoch rokov môžu byť zamerané na ich samostatnú tvorivosť. To znamená, že pokojne siahnite po maľovankách. Dobrým darčekom budú aj rôzne odrážadlá, bicykle (nezabudnite na prilbu), spoločenské hry pre najmenších. Dievčatá si môžu rozšíriť svoju starostlivosť o bábiky, ak im kúpite vaničky na kúpanie, autosedačku, oblečenie na bábiku, postieľku… Chlapcom môžete do ich zbierky prikúpiť autíčka na ovládanie – hasičské, policajné, terénne, vďační budú za každý nový prírastok. Potešiť by ich mohol aj detský stan s veľkým množstvom gumených guličiek vo vnútri, pokladňa, aby vás mohli pekne skasírovať.

Od troch rokov môžete staviť na kolobežky alebo aj rôzne klasické puzzle, tabuľu na kreslenie, prvú autodráhu či vláčiky… Čim sú deti staršie , tým viac im môžete dopriať okrem rozprávkových kníh už aj náučné encyklopédie, ktoré postupom rokov zužitkujú.

darčeky pre deti pod stromčekČo kúpiť starším deťom pod stromček?

Deti, ktoré chodia do školy a hlavne dievčatá, ktoré sa rady parádia určite poteší oblečenie a doplnky – špeciálne prvá kabelka. Školáci už nie sú takí nadšení „príjemcovia“ hračiek, a tu už výber naozaj závisí najmä od ich záľub. Nové tenisové rakety, korčule na hokej, lopty…

Ako sa doba vyvíja, tak vznikajú aj nové darčeky. Mobily, tablety, notebooky, mp3 prehrávače. Veľa detí si želá takéto darčeky. V takomto prípade treba myslieť nielen na finančné možnosti rodiny, ale aj na to či už dozrel čas a či dokážu takýto darček skutočne využiť alebo zostane niekde založený.

Ak neviete, čo komu darovať, tak vyskúšajte investovať peniaze do spoločného darčeka pre celú rodinu. Čo takto darovať si víkendový pobyt niekde v horách s pekným detským kútikom a bazénom. Strávite spolu pekné chvíle aj si oddýchnete. Stále platí, že to najcennejšie, čo môžete deťom venovať je váš čas.

Dúfame, že sme vám poskytli aspoň malé inšpirácie na darčeky pre deti. Pri výbere musíte vždy myslieť na obdarovaného, aby mal z darčeka radosť a zároveň to pasovalo k jeho záľubám.  Nabudúce sa pozrieme na darčeky pre rodičov a partnerov, takže sa máte určite načo tešiť.

Tip: stále neviete, čo darovať svojim blízkym pod stromček? Tak sa skúste inšpirovať.

2 komentárov pre “Tip: darčeky pre deti na Vianoce

  1. u nás minulé vianoce najviac zabodovala stavebnica z tehlicky pre deticky take tie mega velke tehly na stavanie garazi a hasicskych stanic 😀 tento darcek sa velmi vydaril

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.