Teplučká obuv pre deti

Či sa vaše dieťatko hrá doma, alebo pobehuje po vonku, jeho nôžka by mala byť chránená pred chladom. Pri výbere detských topánočiek a zvlášť zimnej obuvi myslite preto okrem dizajnu topánky aj na jej funkčnosť.

Detských topánočiek nie je nikdy dosť

Aj vy ste si mysleli, že vášmu dieťatku postačí jeden pár papučiek a jedny topánky, ktoré bude nosiť na dvore i do mesta? Pravdepodobne vás hneď po prvom týždni používania detských topánočiek zalial studený pot. Či už ide o papuče, alebo o obuv na vonkajšie nosenie, jeden pár nikdy nestačí, nech je akékoľvek ročné obdobie. Približne v desiatich mesiacoch, keď sa váš drobček začne stavať na nohy a skúšať prvé krôčiky, už musíte mať poruke aspoň dvoje papučky – jedny, čo bude dieťatko nosiť doma, a jedny, ktoré budete nosiť všade so sebou. Je síce pravda, že odborníci odporúčajú deťom chôdzu na boso, avšak to sa týka najmä povrchov, ktoré nepoznajú, resp. chôdze po tráve. Bežne je dobré zaobstarať im papuče, ktoré im dobre sadnú, teda sa im nevyzúvajú ani ich netlačia. Na nôžku sa buď iba jednoducho navlečú, alebo sa upevnia zipsom či šnúrkami. V topánkach by mali mať deti spevnené členky. Ako papučky môžete využiť klasické prezúvky alebo ľahkú, mäkkú a pohodlnú obuv, ktorá síce papuče nepripomína, ale ktorú bude dieťa rado nosiť aj vnútri.

 

Obuv pre deti na zimu

Zimná obuv pre deti zahŕňa viacero modelov, ktoré zaujmú ako rodičov, tak i deti. Nižšie čižmičky sú vhodné na suché počasie, vyššie do sychravých dní alebo do snehu. Ak je rosa, všade kaluže alebo sneh, je dobré, ak je zimná obuv nepremokavá. V každom prípade by však mala byť určite dobre zateplená kožušinkou a zároveň priedušná, o to sa postarajú prírodné materiály. Detské topánky by mali byť ohybné, ľahké, aj pokiaľ ide o zimnú obuv. Ochranná špička tlmí nárazy a zároveň sa stará o to, aby topánky dlho vydržali bez odrenín. Dievčenské a chlapčenské topánky objavíte v klasickej ružovej a modrej farbe, avšak i v odtieňoch, ktoré bez problémov zladíte k akémukoľvek oblečeniu. Zapínajú sa na normálny alebo suchý zips, niektoré sa i zaväzujú. Sami si vyberte, čo je pohodlné pre vás a vaše deti. Aplikácia rôznych ozdobných prvkov detské topánky oživí, no rovnako tak zapôsobí i kombinácia farieb.

 

TIP: Pre prvé kroky odporúčame kožené topánočky, dbajte na ohybnú podrážku pre správny vývoj klenby.

polopate.sk_detska zimna obuv

Detské topánky kupujte vždy nové, nie je správne, ak dieťa nosí obuv po staršom súrodencovi. Obuv, ktorú deti nosia pri svojich exteriérových dobrodružstvách, dokážu zničiť v rekordne krátkom čase, preto im zaobstarajte aspoň jeden pár, ktorý bude vždy v top stave, a obuv, ktorú vám nebude ľúto zničiť pri hre v pieskovisku alebo počas odrážania na trojkolke. Najmä prvé kroky sprevádzajú časté zakopnutia, a tak sa detské topánky môžu o chvíľu dooškierať.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.