Tapety na stenu sú opäť v kurze, viete ako postupovať pri tapetovaní?

Tapy sú skvelým riešením, ktoré sa vracia do módy. Túžite po zmene interiéru? Tak tapety sú práve pre vás. Navyše ich aplikácia nie je to tak zložitá, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Stačí zopár roliek tapiet a trocha fantázie.

tapety na stenuAko tapetovať – hlavné zásady

Skôr, ako navštívite obchod, zmerajte si plochu, ktorú plánujete tapetovať. Nezabudnite na rezervu, napr. v prípade výmeny kusu poškodenej tapety v budúcnosti. Dôležité je zvážiť, do akej miestnosti plánujete tapety na stenu dať. Vodoodolné sú vhodné napríklad do kúpeľne, záťažové tapety do detskej izby.

Keď už ste sa vrátili z obchodu z rolkami tapiet a ste odhodlaní zmeniť vizuál vašej izby, postupujte nasledovne.

V izbe, kde budete tapetovať, si pripravte stôl s veľkou plochou, aby ste si na ňom mohli pripraviť tapety a orezať na príslušné kusy.

ako lepiť tapetyBudete ešte potrebovať nožnice, lepidlo, štetec na nanášanie lepidla, orezávací nôž, meter a pravítko. Vhodný je aj valček na uhladenie nalepených tapiet.

Odsuňte nábytok od steny, umiestnite ho do stredu izby. Steny musia byť rovné a čisté, bez dier, klincov na obrazy. Na zacelenie dier použite sadru alebo špárovací tmel. Stenu je vhodné natrieť penetračným náterom.

Vhodná teplota vzduchu pri tapetovaní je okolo 20 stupňov. Regulujte podľa toho radiátory, prípadne ich vypnite pri tapetovaní.

Naneste lepidlo. Tapety prikladajte od okraja k okraju. Prilepenú tapetu vyhlaďte valčekom v smere od stredu po okraje. Prebytočný lep odstráňte vlhkou handrou.

Tip: rozmýšľate nad tapetami? Na stránke www.horustrade.sk nájdete bohatý výber farieb i vzorov za skvelé ceny. Vyberie si skutočne každý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.