Strážca Vášho majetku?

Pes sa čoraz viac dostáva do našich domácností. Vnímame ho však skôr ako maznáčika a člena rodiny ako skutočného strážcu nášho majetku. Najmä v byte musí byť pes socializovaný, aby len tak neštekal na všetko, čo sa za Vašimi dverami šuchne. Chcete s ním predsa aj dobre vychádzať a nie sa obávať o bezpečnosť svojej rodiny.

strazny-pesIde predsa len o zviera, ktoré ak nevychovávate, môžete na to aj nepekne doplatiť. Práca so psom nie je jednoduchá, ak ste teda doteraz psa necvičili, radšej dajte prednosť odbornej pomoci. Neraz totiž je pes podobný nám ľuďom a má vlastnú hlavu.

K rodinnému domu však pes akosi patrí viac, keďže tu má aj viac miesta na pohyb, nevyžaduje také pravidelné venčenie ako v byte. Určite sa však aj ten Váš poteší zmene prostredia. Prechádzky do okolia teda neodkladajte ani ak bývate na dome s veľkou záhradou. Tak mu totiž od malička dáte dostatok nových podnetov a budete ho jednoduchšie zvládať aj v dospelosti. Len takto sa môžete vyhnúť prehnanej agresivite k neznámym ľuďom a predmetom. Nechcete sa predsa vlastného psa báť.

Ak sa rozhodujete pre prvého psa, je do rodiny aj na záhradu vhodnejší stredne veľký pes. Ani výber plemena nepodceňujte, každý má jedinečné vlastnosti. Nájdete tak aj psa, ktorého vycvičíte aj bez veľkých skúseností. Na záhrade bude mať aj dostatok miesta, no len ťažko ho naučíte kde môže a nemôže behať. Ak nechcete všetko ohrádzať, riešenie predstavujú elektrické ohradníky pre psy. Neraz je aj na dedine nežiadúce, aby pes štekal na všetko čo prejde okolo Vašej brány. Je to síce bežný jav, no ak to Vám alebo Vašim susedom lezie na nervy, skúste tento problém vyriešiť obojkami proti štekaniu. Viac sa o nich dozviete aj na elektricke-obojky.cz.

Psíka väčšinou chcú najmä deti, no na jeho výchovu a starostlivosť dozerajte najmä Vy.

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.