Ste pred výplatou bez peňazí? Využite krátkodobú pôžičku

Krátkodobé pôžičky sa v posledných pár rokoch stali fenoménom. Požičať si zopár stoviek eur v krátkom čase dnes už nie je veľký problém.

Ľuďom sa veľakrát stáva, že si potrebujú súrne požičať peniaze. Nie veľkú sumu a ani nie na dlho. Nechcú si kúpiť auto, ani zariadiť svoje bývanie. Chcú  ísť na dovolenku, alebo chcú zaplatiť deťom darček na narodeniny. Potrebujú pôžičku ihneď, pričom vedia, že peniaze budú schopní vrátiť v priebehu 1 mesiaca, zvyčajne potom, ako dostanú výplatu.

Presne na toto slúži krátkodobá pôžička – ide o formu úveru, ktorý rieši krátkodobú potrebu alebo nedostatok menšej sumy finančných prostriedkov. Poskytujú ich nebankové spoločnosti. Aké typy krátkodobých pôžičiek existujú?

 

SMS pôžička

Stačí vytiahnuť svoj mobilný telefón, napísať svoje osobné údaje spolu s číslom bankového účtu, odoslať SMS správu a v priebehu 1 dňa budú na váš účet pripísané peniaze. Áno, je to naozaj také jednoduché.

SMS pôžička je forma bezúčelového úveru poskytovaná ľuďom, ktorí potrebujú súrne vyriešiť svoju momentálnu situáciu s nedostatkom finančných prostriedkov. Poskytuje sa klientom, ktorí nemajú problém so splácaním svojich záväzkov a vedia, že v priebehu 1 mesiaca sú schopní splatiť pôžičku.

Táto pôžička si nevyžaduje dokladovanie príjmu a ani ručenie prostredníctvom majetku alebo ručiteľa. Taktiež sa neskúma, či sa nachádzate v registri dlžníkov. Väčšinou ju využívajú študenti, mamičky na materskej dovolenke, dôchodcovia a ľudia, ktorí nemôžu alebo nevedia dokladovať svoj príjem.

Prostredníctvom tohto úveru si môžete požičať najviac 350 eur. Treba však dopredu poznamenať, že poplatok za pôžičku je pomerne vysoký – pohybuje sa až do výšky 25 % z požičanej sumy. Doba splatnosti je taktiež relatívne krátka, v rozmedzí 14 – 30 dní.

 

Výhody SMS pôžičky:

 • okamžité získanie peňazí,

 • jednoduchá žiadosť, ktorú je možné vykonať z pohodlia domova,

 • žiadne dokladovanie príjmov,

 • žiadne skúmanie registra dlžníkov,

 • bez podmienky ručenia svojim majetkom alebo ručiteľom.

 

Nevýhody SMS pôžičky:

 • nízka suma – najviac 350 eur,

 • vysoký poplatok – až 25 % z požičanej sumy,

 • krátka doba splatnosti – od 14 do 30 dní.

 

Pôžička pred výplatou

Pôžička pred výplatou, alebo inak známa ako pôžička ihneď na účet, je podobná SMS pôžičke. Jej účelom je na krátku dobu poskytnúť peniaze ľuďom, ktorí sa dočasne nachádzajú vo finančnej tiesni. Najväčší rozdiel je vo forme poskytovania – ide o pôžičku cez internet, kedy sa žiadosť vypĺňa online na webstránke.

Prostredníctvom tohto úveru môžete získať o niečo vyššiu sumu, ako pri SMS pôžičke – 500 eur, vo výnimočných prípadoch dokonca až 1 000 eur. Doba splatnosti je rovnaká, najviac jeden mesiac a nevyžaduje si taktiež žiadne dokladovanie príjmu, či skúmanie registra dlžníkov. Schválenie žadosti a pripísanie peňazí na bankový účet zvyčajne prebehne v 1 deň.

Ako pri väčšine produktov od nebankových spoločností sa taktiež viaže s vyššími úrokovými sadzbami a vyššími poplatkami. V prípade neschopnosti splácania je pri niektorých poskytovateľoch možnosť predĺžiť dobu splácania – s čím sa samozrejme viaže určitý poplatok.

 

Výhody pôžičky pred výplatou:

 • jednoduché a transparentné vybavenie,

 • peniaze na účet v priebehu 1 dňa,

 • vyššia suma – až 1000 eur,

 • žiadne dokladovanie príjmov,

 • žiadne skúmanie registra dlžníkov,

 • bez podmienky ručenia svojim majetkom alebo ručiteľom.

 

Nevýhody pôžičky pred výplatou:

 • krátka doba splatnosti – 1 mesiac,

 • vysoké poplatky,

 • vyššie úrokové sadzby.

 

Porovnanie ponúk krátkodobých pôžičiek

Každá spoločnosť ponúka rozdielne podmienky a preto je dobré si ich ešte pred výberom pôžičky navzájom porovnať, nakoľko takto dokážete naozaj ušetriť.  Pre ilustráciu sme si pre vás na porovnanie pripravili krátkodobé pôžičky Malá Hyperpôžička a Pôžičkomat.

Malá Hyperpôžička

 

polopate

Pôžičkomat

 

polopate2

Ak porovnáme pôžičky z hľadiska:

 

 1. najvyššej sumy, ktorú môžeme získať,

 2. najnižších poplatkov, ktoré zaplatíme,

 3. najdlhšej doby splatnosti,

 

zistíme, že finančne sa viac  oplatí krátkodobá pôžička od Pôžičkomat, ktorá poskytuje pôžičku vo výške 350 eur, pričom má zároveň nižšie RPMN a dlhšiu dobu splatnosti. Rozdiely v tomto prípade sú naozaj minimálne, preto ďalšie faktory, ktorými sa je dobré pri výbere takejto pôžičky riadiť sú hodnotenia klientov, ktorí danú pôžičku využili, ale taktiež napríklad aj schváliteľnosť žiadostí o pôžičku.

Porovnať si všetky požadované kritéria a vybrať tú správnu pôžičku  ľahko viete prostredníctvom porovnávača, ktorý ponúka online finančný supermarket Hyperfinancie.sk.

 

Zhrnutie

Krátkodobé pôžičky vyplnili medzeru na trhu a poskytujú peniaze ľuďom, ktorí si chcú požičať a zároveň vedia splatiť svoj záväzok v priebehu jedného mesiaca. Pokiaľ si nutne potrebujete požičať, poprípade si chcete niečo kúpiť a nechce sa vám čakať do výplaty, krátkodobá pôžička je na to vhodná. Treba si však pamätať, že ide predovšetkým o záväzok, ktorý je potrebné splatiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.