Starajme sa o naše mestá

Denne sa presúva množstvo ľudí. Cestujeme za prácou ale aj za zábavou. Každé ráno tak musíme ísť nielen do práce, ale vozíme aj deti do školy, či rôznych krúžkov. Nemôžeme sa teda čudovať, že sú ulice plné áut.

Tento dopravný prostriedok sa totiž stal neodmysliteľnou súčasťou našich životov a neraz ho uprednostňujeme pred využitím hromadnej dopravy, či vlastných síl. Ak sa ráno ponáhľate do práce a ešte musíte zaviesť deti do školy, poobede Vás čaká veľký nákup v potravinách, je samozrejme auto oveľa pohodlnejšie. Žiaľ využívame ho oveľa viac, ako by bolo treba. Trpí tak aj naše životné prostredie.

Ak teda máme tú možnosť a pri podobných cestách môžeme využiť aj hromadnú dopravu, mali by sme jej občas dať prednosť pred vlastnou pohodlnosťou. To však nie je vždy možné, no treba uvažovať aj ekonomicky. Ak teda dochádzate zo vzdialenejšej obce, dohodnite sa s kolegami, že ich cestou vyzdvihnete. Ak cestujete v aute sám je to predsa len zbytočný luxus.

Množstvo áut a vodičov na našich cestách je podmienené aj tým, ako vnímajú vodičský preukaz mladí. V ich očiach ide najmä o symbol slobody, a tak sa autoškoly tešia veľkej popularite. Každý chce šoférovať čo najskôr, no v provom rade treba nadobudnúť vedomosti a následne skúsenosti. Ak si však chcete z autoškoly odniesť čo najviac, navštevujte ju v Bratislave, viac na autoskola-feki.sk.

Ak chcete sadnúť za volant, no je to už pár rokov, čo ste nešoférovali, určite zvážte kondičné jazdy v Bratislave. Šoférovanie sa pod dohľadom profesionálov predsa len učí ľahšie.

Aj tak by sme mali využitie vlastných áut obmedzovať na nevyhnutné minimum. Mestá by sa tak mohli namiesto opráv ciest zamerať na iné nevyhnutné investície. Aj vo svojom meste by ste predsa určite uvítali modernizáciu pouličného osvetlenia.

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.