Skladové priestory. Ako si ich zariadiť, aby ste v nich mali prehľad o všetkom?

Predstaviť si dnes firmu akéhokoľvek zamerania bez skladových priestorov sa jednoducho nedá. Každý podnikateľ potrebuje pre skladovanie hotových výrobkov miesto, kde ich bude môcť uskladniť a následne neskôr exportovať.

 

Zariaďovanie skladových priestorov vie spôsobiť veľké problémy. Síce je na Slovensku dosť firiem, ktorých predmetom podnikania je predávanie regálových systémov. Nie vždy vám ale konkrétny typ regálového systému zapasuje presne do vašich skladových priestorov. V prvom rade je potrebné vytvoriť si návrh priestoru a spísať si rozmery. Bez rozmerov nemôžete ísť vyberať regálový systém, ktorý vám pomôže uskladniť všetky výrobky a materiály.

 

Pojazdný regálový systém

 

Pre každého majiteľa firmy a zároveň aj skladového priestoru je najideálnejšie nájsť si firmu, ktorá mu podľa jeho požiadaviek vytvorí pojazdný regálový systém. Ten umožňuje dostať sa aj do inak nedostupných častí. Aké sú výhody pojazdného regálového systému? Tieto:

 

  • úspora regálových uličiek až do 90%,
  • ušetrenie času a lepšie využitie priestoru,
  • efektívne koľajnicové vedenie,
  • napojenie systému správy skladu a rádiový prenos údajov.

 

Prítomnosť paletových váh

 

Tým, že pojazdné systémy regálov pozostávajú z paletových regálov, je nutné mať na sklade poriadne paletové váhy, ktoré dokážu odvážiť materiál bez najmenšej odchýlky a poskytnúť vám presné hodnoty. Aj malá odchýlka by mohla spôsobiť hotovú katastrofu.

 

Vysokozdvižný vozík

 

Neoddeliteľnou súčasťou každého skladového priestoru je nepochybne vysokozdvižný vozík. Vysokozdvižný vozík zoženiete buď úplne nový, alebo sa môžete poobhliadnuť aj po jazdených vysokozdvižných vozíkoch, ktoré boli repasované do takej podoby, aby pomohli uľahčiť prácu v skladových priestoroch najmä takým podnikateľov, ktorí chcú ušetriť peniaze pri kúpe vybavenia skladov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.