RBS gril – princíp a rady ako vybrať ten pravý

RBS gril je evolúcia plynových grilov. Ešte donedávna nemalo príliš mnoho ľudí čo i len obyčajný plynový gril a niektorí výrobcovia ho už zdokonaľujú  aj tento rýchly a komfortný spôsob grilovania. Tak sa zrodil RBS gril.

RBS gril

RBS gril – čo to znamená?

Radiant burner system, známy tiež pod skratkou RBS gril, je moderný systém grilovania, pre ktorý je pri príznačná príprava lahodných pochúťok bez kvapkajúcej šťavy a tukov.

Je to dosiahnuté vďaka keramickým horákom, ktoré sú umiestnené po bokoch grilu. Pri najnovších modeloch tým, de facto zaniká potreba používať lávové kamene na absorpciu prebytočných mastnôt. Aj keď to na prvé počutie znie zvláštne, verte, že to má ešte ďalšiu výhodu – teplo je rovnomerne rozkladané po celej grilovacej ploche aj napriek zdroju tepla po bokoch.

Tip: Zaujímavé je, že RBS grily môžu aj nemusia využívať lávové kamene k svojmu chodu. Najnovšie a najvyspelejšie typy RBS grilov ich vôbec nepotrebujú a výrobcovia ich často dodáva len ako zaujímavý doplnok. No nič sa však nestane, ani vtedy keď ich budete regulárne používať  alebo z nich spravíte dekoračnú súčasť grilu.

Palivo pre RBS gril

Ide o veľmi moderný spôsob a zároveň demonštrácia toho, kam sa až doteraz vyvinulo klasické grilovanie. Aj RBS gril nie je nič iné, ako odnož plynových grilov, takže zas a znova ako palivo slúžia propán-butánové náplne, čo je veľmi ekonomické riešenie. Nato nadväzuje aj ľahká obsluha, na akú sme zvyknutí pri iných druhoch plynových grilov.

Cena za RBS gril

Čo vás ako potenciálnych zákazníkov asi nepoteší je fakt, že si za svoju výbavu a vlastnosti nechávajú výrobcovia zaplatiť aj za RBS gril. Nuž za novinky sa platí vždy a všade. Neobchádza to ani moderné typy grilov.

 

 

 

Uvažujete o kúpe nového grilu?

Zaujíma vás, v čom sa odlišuje RBS gril od iných modelov?  Tak si o nich prečítajte:

Gril: Ako vybrať ten správny?

Lávový gril

RBS gril

Plynový gril

Gril na drevené uhlie a brikety

Vodný gril

Elektrický gril

Kontaktný gril

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.