Okuliare na hranatú tvár – aký rám vybrať?

Okuliare na hranatú tvár dokážu v prípade vhodne zvoleného rámu zmäkčiť osobitý výzor, špeciálne výrazne hranaté kontúry. Automaticky sa vynára otázka: aký rám vybrať pre okuliare na hranatú tvár? V dnešnom tipe si povieme zopár základných rád o tom, na aké rámy sa zamerať.

Typické rysy pre hranatú tvár:

Štvorcová tvár je charakteristická svojou silnou čeľusťou, príznačné je aj nápadné čelo a výrazne hranatá brada. Dĺžka tváre je trošku väčšia ako jej šírka, čo podtrhujú výrazné lícne kosti.

Okulaire na hranatú tvár s rámom v tvare motýlich krídelAké okuliare na hranatú tvár vybrať?

  • Okrúhle a oválne rámy vytvoria dobre pôsobia kontrast k uhlom vo vašej tvári. Jednoducho kruhmi nič nepokazíte.
  • Ak potrebujete okuliare na hranatú tvár, tak sa poobzerajte po modeloch so stránicami, ktoré sa pripájajú na očnice v strede alebo plynulo prechádzajú po vrchnej časti rámu. Takéto typy okuliarov dokážu pridať na mäkkosti vášmu výrazu. Určite neoľutujete.
  • Polorámové okuliare môže tiež pomôcť potlačiť výrazné rysy, podobne ako motýli tvar okuliarov alebo dokonca úplne bezrámové typy tiež nebudú krokom vedľa.

Aké rámy sa nehodia na hranatú tvár?

  • Štvorcové rámy okuliarov, ale v podstate aj všetky geometrické tvary, ktoré by príliš zvýrazňovali hranaté proporcie.
  • Okuliare na hranatú tvár by rozhodne nemali mať nízko položené stránice. Ani príliš pestré tvary či farebné pásiky na spodnej časti rámov nie sú moc žiaduce, mohli  by totiž zbytočne upozorňovať na výraznú hranatú bradu.
  • Dobre nebudú ukazovať ani okuliare so širokým rámom, prípadne príliš malé rámy. Tým, že by na tvári totálne zanikli úplne strácajú svoj význam.

Známi ľudia s hranatou tvárou:

Rihanna, Emily Deschanel, Lady Gaga, Natalie Portman, Matt Damon, Olivia Wilde, Sandra Bullock, Keira Knightley, Britney Spears

Máte iný typ tváre?

Nepotrebuje okuliare na hranatú tvár? Nevadí, máme rady aj ostatné  typy tváre:

Okuliare pre oválnu tvár – aký rám vybrať?

Okuliare na okrúhlu tvár – aký rám vybrať?

Okuliare na hranatú tvár – aký rám vybrať?

Okuliare na diamantový typ tváre – aký rám vybrať?

Okuliare na podlhovastú tvár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.