Problém s neuhradenými faktúrami?

Podnikanie je stále veľmi populárne, no nie je celkom jednoduché. Práve konkurencia, aj stále nie vysoká kúpyschopnosť obyvateľov predsa len nesľubujú úspech každému novému podnikateľovi. S problémami sa tak určite stretnete aj Vy, no je len na Vás, ako sa s nimi vyrovnáte.

Nedostato hotovosti tak môže zaskočiť aj Vás, no aj vďaka popularite podnikania sa neplatičom zrejme nevyhnete ani Vy. Neuhradené faktúry sú tak medzi podnikateľmi veľmi rozšírené, no najmä menšie firmy môže aj pár takýchto problémov doslova zruinovať. Značné problémy Vám tak môže spôsobiť aj jeden nezodpovedný podnikateľ. Nie vždy je to však len o úmyselnom poškodzovaní a zavádzaní. Situácia na trhu môže ľahko priviesť do problémov aj inak poctivého podnikateľa.

Hlavné však je, že tieto problémy je nutné riešiť, a to najlepšie okamžite. Prvým krokom je samozrejme doprosovanie a vyhrážanie sa, no touto cestou sa k svojim peniazom dostane málokto. Často jediným riešením je tak súd, ktorý však u nás bude pojednávať veľmi dlho. Ak sa teda chcete k svojim peniazom dostať skôr, musíte sa na podobné situácie pripraviť vopred.

Rozhodnúť rýchlejšie môže rozhodcovský súd, jeho pojednávania sú výrazne kratšie, ako tie na bežnom súde. Aby ste tu však s požiadavkou uspeli, musíte do podpisovanej zmluvy zahrnúť rozhodcovskú doložku. V takomto prípade môže prípadný spor riešiť rozhodcovský súd, bližšie informácie nájdete na rozsudok.sk.

Takéto rozhodcovské konanie je oveľa rýchlejšie aj lacnejšie ako spor na všeobecnom súde. Takto sa rozhodnutia dočkáte oveľa skôr a môžete dať návrh na exekúciu. Toto rozhodnutie je záväzné, a tak sa k svojim prostriedkom dostanete oveľa skôr, ako bežnou cestou.

Problémy s neplatičmi tu jednoducho sú. Vyhnúť sa im celkom nie je vždy možné, preto je dobré myslieť aj na možné riešenia podobných problémov.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.