Prezuvky do školy – ako vybrať. Tipy a rady

Prezuvky do školy sú téma, ktorú riešime pravidelne pred začatím školského roka. Naši malí žiačikovia, ale aj starší študenti trávia v škole väčšiu časť dňa. Preto musíte dbať na to, aby mali kvalitné prezuvky, z ktorých ich nebudú bolieť nohy alebo nebodaj nemali zdeformované chodidlá. Takže téma je jasná: ako vybrať správne prezuvky?

Prezuvky sú na nohách väčšinu dňa

Prezuvky: by mali podporovať správnu klenbu nohyZdravý vývoj u deti neznamená len vyváženú a bohatú stravu na hodnotné látky. Keď deti rastú sú ovplyvňované aj vecami, ktoré majú oblečené či obuté. Preto keď zvolíte vhodné prezuvky do škôlky či školy, tak svojim potomkom pomáhate predísť problémom s nohami v dospelosti.

Deti sa po príchode do školy prezúvajú a v prezuvkách strávia celé vyučovanie. Nemali by ste zabúdať, že detská noha neustále rastie. Preto sa môže pokojne stať, že prezuvky, ktoré ste kúpili na začiatku školského roka, môžu byť pred letným vysvedčením malé a deťom z nich začnú vykukovať palce.

Prezuvky musia mať adekvátny tvar. To znamená, že hlavne vnútorná stielka musí byť vhodne modelovaná. Ide vlastne o časť chodila, kde začínajú prsty na nohách. Určite hľadajte prezuvky, ktoré majú stielku s prírodným pôvodom a nemali by byť príliš tvrdé.

Svoju pozornosť zamerajte aj na opačnú stranu prezuvky – to znamená na pätu. Deti sa v škole dosť nasedia, ale cez prestávky sa radi vyšantia behaním. Päta musí byť stabilizovaná , aby deťom prezuvky nepadali z nôh. Okrem toho dbajte aj na ohybnú vonkajšiu podrážku, ktorá by mala mať protišmykový charakter.

Na čo nezabúdať, keď vyberáte prezuvky

Prezuvky ako vybrať správneDieťa by malo mať v prezuvke malú vôľu, ideálne na jeden prst. Ak mu chcete odmerať veľkosť nohy, urobte tak na konci dňa. Vtedy sú nohy po celodennej záťaži najopuchnutejšie, to znamená, že sú v podstate najväčšie.

Noha musí dýchať, to platí aj pre prezuvky. Podľa tohto by ste mali vyberať vhodné materiály, pričom sa vyhnite umelým látkam, v ktorých sa bude noha príliš potiť.

Pamätajte, že prezuvky musia byť pohodlné, inak ich školáci nebudú chcieť nosiť. A keďže ide o deti, tak by ste mali zvážiť aj módne trendy. Prezuvky môžu byť akokoľvek vhodné a zdravotne úplne v poriadku, všetko to bude jedno, keď im budú pripadať príliš staromódne.

Rada: určite si ešte všetci živo pamätáte klasické „jarmilky“ či „cvičky“, ktoré ste nosili v škole vy. Tieto prezuvky sú v podstate stará dobrá klasika, ktorá sa však viac hodí na telesnú výchovu, ako na nosenie na bežných hodinách. Pri látkových modeloch je veľká výhoda to, že sa dajú veľmi ľahko oprať.

Ak chcete pre deti len to najlepšie, tak navštívte špecializované predajne. Supermarkety či trhoviská ponúkajú síce lacné prezuvky, no cena nie je všetko.

2 komentárov pre “Prezuvky do školy – ako vybrať. Tipy a rady

  1. Keby som si nebola toto precitala, tak aj zabudnem ze decka idu uz do skoly. Nemam pre nich este ziadne zosity ani pomocky. Toto leto som to nejak uplne vypustila, to bude asi z toho tepla 🙂

  2. Ja som nakupila minuly rok zosity do zasoby, takze mam teraz od nich pokoj. A teraz ked som s nimi otvorila skrinku, tak som zistila, ze budu stacit este aj dalsi narok :D. Aspon si usetrim nervy aj nejake euro. Prezuvky sa malemu este nepodarilo predrat, takze fajn, tak kupim iba nove ceruzky, pera a farbicky a mam hotovo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.