Prečo je dôležité učiť sa cudzie jazyky už odmalička?

Ovládať dnes cudzí jazyk je obrovská výhoda. Zamestnávatelia uprednostňujú skúsených uchádzačov o prácu, ktorí ovládajú nie jeden, ale rovno viac cudzích jazykov.

 

Dnes už nemáte problém nájsť jazykové školy. V každom meste je ich hneď niekoľko. Poskytujú kurzy pre študentov, ktorí sa chcú zdokonaliť; pre dospelých, ktorí to zväčša potrebujú kvôli práci; alebo aj pre tých najmenších, ktorí sa len prednedávnom naučili svoj materinský jazyk. Stretávame sa už s viacerými názormi ohľadom toho, či je dobré učiť malých drobcov cudzí jazyk ešte predtým, ako nastúpia do školy. My vám prezradíme, že investícia do jazykového kurzu sa jednoznačne oplatí.

 

Rýchle učenie

 

Malé dieťa v predškolskom veku sa naučí cudzie slová podstatne rýchlejšie ako dospelý človek, ktorý si potrebuje spraviť štátnicu z cudzieho jazyka, lebo v opačnom prípade by kariérne nepostúpil. Deti sú vnímavé. Keď začnete ukazovať predmety a hovoriť ich dvojazyčne (v cudzom jazyku, ale aj v rodnom jazyku), verte, že časom sa tieto slová naučí. Ceny kurzov angličtiny pre deti nie sú vysoké. Treba len dobre hľadať a najmä popýtať sa známych, ktorí už majú skúsenosti s jazykovými kurzami pre deti a budú vám vedieť odporučiť ktorú jazykovú školu si vybrať a ktorú naopak nie.

 

Výhody na školách a lepšie uplatnenie na trhu práce

 

Tým, že deti pripravíte na cudzí jazyk skoršie, ako budú pripravení ich rovesníci, zabezpečíte im lepšiu budúcnosť. Na základnej škole budú mať výhodu – budú mať viac skúseností s daným jazykom a slovíčka, ktoré sa budú preberať, nebudú pre vaše dieťa neznáme.

 

V ďalekej budúcnosti, keď si váš potomok bude hľadať prácu, bude mať väčšiu šancu, že si zamestnávateľ, u ktorého sa hlási, vyberie práve vaše dieťa. Jazyky budú vždy potrebné a ak ešte teraz máte svojich potomkov v predškolských zariadeniach, zrátajte si svoje výdavky a ak sa vám dá, prihláste dieťa do jazykovej školy. Časom vám za to bude určite vďačné.

 

Ak už teraz vie vaše dieťa rozoznávať farby po anglicky a bude poznať ako sa povie v cudzom jazyku puzzle, mama, tato, hračka, papať, v budúcnosti mu nebude robiť problém skladať aj ťažké súvetia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.