Pre vaše pohodlie

Zariaďujete si dom, alebo byt? V tom prípade asi v týchto dňoch riešite veľa povinností. Ak už začneme bývať, zväčša prichádzame na možné drobné zmeny, či už v rozmiestnení nábytku, alebo využití jednotlivých izieb.

klimatizacieBývanie sa nám tak rokmi prispôsobuje, no s príchodom teplých dní, asi viac premýšľame o príjemnom chládku a nižších teplotách aj u nás doma. Ak máte slnečný byt, či dom, iste ste najmä v zime spokojní. Počas slnečných dní totiž nemusíte veľmi kúriť a doma aj tak máte príjemne teplo. Všetko však má aj svoje tienisté stránky a tými Vašimi je zrejme leto. Slnko má najvyššiu intenzitu, a ak sa nechcete doma variť vo vlastnej šťave, zrejme cez deň neotvárate okná, ani dvere a vetráte výlučne len v noci. Toto sú klasické rady, ako si doma udržať teplotu o niekoľko stupňov nižšiu ako je vonku.

Tento problém však nastáva najmä preto, že pri našich domoch nenájdeme veľké košaté, listnaté stromy. Ak ani Vás nebaví každú jeseň pravidelne čistiť odkvap, či hrabať napadané lístie, iste ste aj Vy stromy vo svojom okolí zlikvidovali. To je však veľká chyba. Ak si totiž predstavíte prímorské letoviská, bujný porast pri obydliach k nim jednoducho patrí. Listy stromov predsa zachytávajú slnečné lúče, a tak môžu aj Vám poskytnúť tieň a akýsi prírodný slnečník. Listnaté stromy sú vhodné preto, že počas zimy nebránia slnku prenikať do interiéru a zohrievať tak Váš domov zadarmo.

Ak podobnú možnosť nemáte, zrejme bude jedinou pomocou, ako sa nepotiť, klimatizácia. Jej výber však dobre zvážte, nejde o malú investíciu. Odborné rady nájdete na ecotechnologies.sk.

Klimatizácia zabezpečí, že aj v lete budete mať pohodlie. Pre lepší spánok však dajte prednosť kvalitným matracom, od nich sa odvíja, ako sa ráno zobudíte. Ak hľadáte niečo originálne, vyberajte z luxusných postelí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.