Práca na doma? Ako nenaletieť podvodníkom

Práca z domu znie lákavo, no neznamená to, že budete za nič nerobenie zarábať veľké peniaze. Lenže mnoho ľudí túži práve potom a v kútiku duše dúfajú, že práve oni narazili na inzerát, ktorý je vierohodný. Častokrát však naletia podvodníkom.

práca z domuPráca z domu a zárobky v tisícoch eur za ničnerobenie? Utópia

Inzeráty lákajúce na vysoké zárobky a práca z domu. Veľmi ľakavé, určite ste aj vy o niečom takom rozmýšľali. Treba však byť obozretný, aby ste nenaleteli nejakej pyramídovej hre, kde sa nabalí jeden človek na úkor všetkých.

Niektoré tieto firmy sa tvária ako profesionálne obchodné spoločnosti. Nájdete si inzerát, vyplníte ho a následne vás oboznámia s tým, že si musíte zakúpiť štartovací balíček. Nikdy si nepýtajú veľké  peniaze, vždy iba menšiu čiastku, ako administračné či registračné poplatky. Využívajú to, že väčšina ľudí za menšie čiastky žalovať nebude.

Ako teda nenaletieť?

Ponúkneme vám pár základných informácií, aby ste  mali lepší prehľad o podvodníkoch.

  1. Aby tieto pyramídové hry fungovali, musia do nich zapojiť, čo najviac ľudí. Takže ak si všimnete, že na konci inzerátu sú vety typu: Prosím prepošli ďalej, Pošli svojím svojim známym, kamarátom, rodine. Už vtedy treba zbystriť pozornosť.
  2. Všímajte si kvalitu inzerátov, ak nájdete gramatické chyby, ak sľubujú zárobky 3500€ mesačne, ak sú moc vtieravé, tak sa im radšej vyhnite.
  3. Pozor si treba dať aj na ponuku, ktorá sa nazýva lietadlo. Ide v nej o to, že okrem vášho vysokého zárobku vám ponúknu ešte aj provízie z predaja ľudí, ktorých ste do ponúkanej práce zapojili vy sami.
  4. Seriózne firmy, vám v stručnosti napíšu, čo bude vašou hlavnou úlohou. Ak dostanete 20 stranový text so skúsenosťami ďalších ľudí, ako si dobre zarobili, neverte tomu.

práca na domaInformujte sa a preverujte

Vždy si zožeňte, čo najviac informácií o danej firme. Trošku googlovania a hneď zistíte názory na túto firmu či už niekoho neoklamali. Vo všeobecnosti platí, že žiadna solídna firma si od vás nebude pýtať peniaze dopredu. Pri vyhľadávaní takejto práce jednoducho vždy zapojte svoj rozum.

Našťastie dnešná moderná doba, už takýmto ponukám moc nepraje. Ľudia sa veľmi ľahko môžu dostať k informáciám na rôznych diskusných fórach, kde si vymieňajú informácie, ktorá firma je seriózna a ktorá nie.

Samozrejme práca na doma sama sa v posledných rokoch čoraz viac presadzuje aj na Slovensku. Ale vždy ide o pozície, ktoré si vyžadujú kvalifikáciu, zručnosti a veľmi málokedy o pozície, ktoré môže vykonávať ktokoľvek a za obrovské sumy. Tzv freelanceri by vám o tom vedeli povedať – väčšinou sa špecializujú na oblasti IT, grafika, marketing  alebo písanie. A určite by vám potvrdili, že prácu za sprostredkovanie práce neplatia dopredu a pracovné možnosti si nehľadajú na inzerátoch po kadejakých portáloch, kde je veľkým písmom zvýraznený zárobok v tisícoch a tri výkričníky!

A čo vy, stretli ste sa už s podobnými inzerátmi? Reagovali ste alebo poznáte niekoho, kto takto naletel? Napíšte nám

Jeden komentár pre “Práca na doma? Ako nenaletieť podvodníkom

  1. Nutne z donu nemam na vyber zmenil sa mi zivot od zakladu xoteraz som robila ale momentalne mi mama ochorela tak ze nemam na vyber mama je mama do domova ju nedame ale peniaze potrebujeme a tento stat v tomto clovema financne len potopi nie abi mu pomohol slovensko katastrofa preto as ozivam dik vopred lebo tu aj ked robis
    Prezivas sylvia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.