Plynový gril. Cena klesá,teraz ho môžete dovoliť aj vy

Plynový gril je čoraz obľúbenejší, aj keď sa to možno nezdá na prvý pohľad . Tento pohodlný spôsob grilovania začínajú prenikať do slovenských domácnosti čoraz výraznejšie. A nie je sa čomu čudovať. Pomerne rýchlo a hlavne ľahko sa zapaľuje, čím odpadáva zdĺhavé čakanie, aké je typické pre klasický gril.  Rozloženie horákov rovnomerne rozvádza vyžarované teplo po celej grilovacej ploche, ktorej teplota sa dá veľmi poľahky regulovať. Rovnako zabudnite na zhasnutie alebo vyhorenie uhlíkov, ku ktorému občas dochádzalo. Plynový gril je predsalen grilovanie na vyššom stupni.

Výhody, ktorými vás plynový gril dostane

Dá sa využívať takpovediac všade. Či už ste na domácej gril párty, rodinnej grilovačke, na chate, tak vám stačí nakúpiť dostatok propán-butánových fliaš a je to vybavené. Plynový gril nie je vôbec finančne náročný na prevádzku, podobne je to aj s čistením. A ak skutočne nekúpite prvý najlacnejší kus, tak by vám mal spoľahlivo slúžiť mnoho rokov. V ponuke predajcov určite nájdete plynový gril, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám. Malé, prenosné modely, stredné až po naozaj veľký špičkovo vybavený plynový gril. Ten dokáže uspokojiť aj tých najväčších borcov na grilovanie. Plynové grily majú aj svoje vyspelejšie typy vo forme lávových grilov a grilov s RBS technológiou.

Plynový gril nájdete v rôznych veľkostiach

Kompaktnejšie modely sú pomerne praktické. Pozostávajú z pár dielov, ktoré poskladá aj menej zdatný majster. Ako aj pri iných zariadeniach, aj tu platí, že čím je viac časti, ktoré potrebujete poskladať, tým komplikovanejšia bude jeho mobilita.

Tip: kvalitný plynový gril nepatrí medzi úplne najlacnejšiu záležitosť. Za svoju investíciu však dostanete grilovací komfort, ktorý sa vám neoplatí, ak grilujete dvakrát za celé leto.

Stredný plynový gril je už trošku vyššia kategória. Oproti najlacnejším grilom už disponuje aj grilovacou doskou, ktorá býva najčastejšie liatinová. Okrem nej sú typickým doplnkom aj panvice, poklop na zakrytie grilovacej plochy, ale aj podstavce na hrnce, či systém na odvádzanie nadbytočného tuku.

Robustný plynový gril už poskytuje skutočne obrovský priestor na vaše kulinárske umenie. Má viacero horákov, ktoré dokážu rozptýliť teplo ku každému kúsku pokrmu rovnako. Samozrejmosťou je kvalitné spracovanie, ktoré je odolné a ľahko umývateľné. Takisto má dostatok odkladacích priestorov na potrebné vybavenie i hotové jedlá. Nepriľnavý rošt či teplomer na veku nie sú v tejto kategórii ničím výnimočným.

Uvažujete o kúpe nového grilu?

Zaujíma vás, v čom sa odlišuje plynový gril od iných modelov?  Tak si o nich prečítajte:

Gril: Ako vybrať ten správny?

Lávový gril

RBS gril

Plynový gril

Gril na drevené uhlie a brikety

Vodný gril

Elektrický gril

Kontaktný gril

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.