Pár praktických rád pre záhradkárov

Ak milujete záhradkárčenie a radi by ste sa dozvedeli niečo nové, prečítajte si pár praktických rád, ktoré ak máte vlastnú záhradku za domom, určite využijete.

 

Zavlažujte vodou z nádrží zachytávajúcich dažďovú vodu

 

Slovensko patrí k územiam, ktoré sa môžu pochváliť, že patria k lokalitám s pomerne veľkým výskytom zrážok. Ak vás počas letných horúčav trápi zavlažovanie vašej záhradky, práve kvalitné nádrže na dažďovú vodu vám tento problém pomôžu vyriešiť. Ak chcete ušetriť vodu, prečo nezachytávať práve dažďovú? Zachytávať vodu môžete aj v kvalitných plastových sudoch, ale nie vždy je to to najlepšie riešenie. Betónové nádrže na dažďovú vodu majú výhodu nielen v tom, že sú väčšie, ale zaberajú podstatne menej miesta. Ako to je možné? Sú pod zemou.

 

Vytvorte si kompostovisko zo starých drevených latiek

 

Dobrý záhradkár si uvedomuje, že ak chce mať dostatok úrody, potrebuje mať doma kompostovisko. Ak si však nechcete kupovať kompostovisko, pretože sa vám táto nádoba zdá príliš drahá, využite staré drevo – napríklad latky z dreveného plota a vytvorte si vlastné kompostovisko. Časom vám toto drevo zhnije, ale verte, že pár rokov vám toto drevené kompostovisko bude slúžiť. Vedeli ste, že na tomto otvorenom drevenom kompostovisku môžete vypestovať aj cuketu? Vyskúšajte a presvedčte sa. Kompostovisko umiestňujte do blízkosti záhradky, ale pozor, nedávajte ho do tesnej blízkosti vášho septika. Je dôležité, aby ste mali k septiku prístup.

 

polopate.sk_kompostovanie

Dopestujte si čerstvé paradajky a papriky aj v novembri

 

Ak máte radi domáce paradajky, máme pre vás vynikajúcu radu, ako si túto obľúbenú zeleninu vychutnať aj na jeseň. Ak vám ostalo na kríčkoch dostatok nedozretých plodov, nevyhadzujte ich, ale zozbierajte ich a vložte ich do minimálne päťlitrového skleneného pohára a položte ho na parapetu. Uvidíte, že behom pár dní vám tieto nedozreté plody paradajok budú robiť radosť na tanieri.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.