Originálny toner alebo kompatibil? Aký toner do tlačiarne vybrať, aby ste ušetrili?

Ak máte tlačiareň doma či v kancelárii, tak ste neraz riešili otázku, akú náplň kúpiť. Určite ste si už všimli, že okrem originálnych tonerov môžete naraziť aj na kompatibilné kazety tzv. kompatibily. Dnes si objasníme, v čom sa kompatibilné náplne odlišujú od originálnych catridgov a ako vám kompatibily môžu ušetriť náklady za tlač.

Originál vs. kompatibil. V čom je rozdiel?

Originálna tonerová kazeta, ako už názov napovedá, pochádza priamo od výrobcu tlačiarne. Kvalita tlače je na vysokej úrovni, avšak cena nie je priaznivá k vašej peňaženke. Tým pádom u obchodníkov nenájdete skladom príliš mnoho typov originálnych tonerov a musíte ich objednávať popredu.

toner pre tlačiareňKompatibilný toner je veľmi podobný originálu, čo sa týka kvality, ale cena pre zákazníka je omnoho priaznivejšia. Prečo? Je to jednoduché – hlavný rozdiel spočíva  v tom, že kompatibil je vyrobený inou firmou ako je výrobca tlačiarne a ako to už býva, za značku sa platí. Lenže, keď je farba dobre čitateľná na vytlačenom papieri, tak vám môže byť jedno, aké logo je na náplni do tlačiarne. No nie?

Kompatibily si vás určite získajú tým, že alternatívny výrobcovia nešetria a snažia  sa naplniť nádobku s farbou až po okraj, takže oproti originálom u niektorých modelov získate až o 150% viac atramentu za výhodnejšiu cenu.

Práve ekonomika tlačenia dokumentov či fotografií dnes zohráva dôležitú úlohu pri voľbe tlačiarne u nejdeného spotrebiteľa. Okrem toho si zákazníci pochvaľujú aj nízku cenu a dostupnosť, kedy nemusia objednávať originálne catridge do tlačiarne, na ktoré sa pomerne dlho čaká. Kompatibilné náplne do tlačiarne nájdete skladom u mnohých predajcov zameraných na tlačiarne a príslušenstvo.

Kompatibily rozhodne nekupujte z druhej ruky, ale od overených predajcov, ktorí vám zaručia vysokú kvalitu za priaznivú cenu. Výťažnosť kompatibilov predávaných prostredníctvom obchodu „Tonery do tlačiarní“ je viac ako prívetivá, počet vytlačených strán na jednu náplň v mnohých prípadoch ďaleko prekonáva originály.

Kompatibilné tonery kupujte len od dobre hodnotených predajcov

Stabilným a osvedčeným predajcom s dlhoročnou ročnou tradíciou na slovenskom trhu je predajca Tonery do tlačiarní. Používaním kompatibilných kaziet pre tlačiarne predávaných e-shopom Tonery do tlačiarne môžete ušetriť oproti originálnym kazetám až 70%.

Fy Grand – MS, s.r.o. je veľkoobchod, ktorý je trhu už takmer 15 rokov a poskytuje tovar veľkoodberateľom a ďalším predajcom, ale zároveň prevádzkuje i maloobchod pre konečného spotrebiteľa prostredníctvom e-shopu Tonery do tlačiarní či kamenného obchodu. Práve vďaka tomu môžete aj vy získať farby do tlačiarne prakticky za veľkoobchodné ceny.

príslušenstvo tlačiarne

Tonerydotlaciarne.sk sa primárne zameriavajú na výhodné kompatibily, no samozrejmosťou sú aj originálne náplne do tlačiarní. Ide o priameho dovozcu zo zahraničia a v niektorých prípadoch i výrobcu, takže ceny catridgov, ale aj iného spotrebného materiálu pre tlačiarne patria medzi najatraktívnejšie z pohľadu zákazníka a zároveň disponujú vysokou kvalitou. O tom sa môžete presvedčiť sami, hodnotenie obchodu na relevantných vyhľadávačoch je nad 97% – čo hovorí samo za seba.

O profesionálnom prístupe svedčí aj možnosť bezplatného poradenstva od profesionálov pre všetkých zákazníkov, aby naozaj kúpili to, čo potrebujú a za férovú cenu. Okrem toho nájdete v ponuke obchodu aj atramentové kazety či tonerové kazety pre tlačiarne, samostatné tonery pre kopírky, farbiace pásky, fólie, príslušenstvo pre sublimačnú tlač, ale aj samostatný atrament pre atramentové kazety tlačiarní.

Tip: určite neprehliadnite akcia e-shopu Tonery do tlačiarne v rámci ktorej si môžete bezplatne potlačiť kryt mobilu zakúpeného v dnaom obchode. Potlač je vykonávaná skutočne ZADARMO na základe vami zaslanej fotografie prostredníctvom 3D a 2D technológie.

potlač krytov mobilov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.