Aké okuliare sa hodia pre oválnu tvár – aký rám vybrať?

Okuliare pre oválnu tvár nemôžu nič pokaziť. Pokúsime sa vymedziť hlavné klady, ale aj vytknúť primárne črty, ktoré treba pri tomto type tváre trošku potlačiť. Takže otázka je jasná: aké okuliare pre  oválnu tvár budú najvyhovujúcejšie?

Typické rysy pre oválnu tvár:

Oválna tvár je v podstate proporcionálne nevyvážená. Vďaka tomu, že je o niečo dlhšia ako širšia, tak sú na nej pozorovateľné veľmi mierne hranaté linky, hlavne po bokoch. Čelo je nepatrne širšie než čeľusť a neskryjú sa ani výrazné lícne kosti, vytvárajúce nie vždy žiadaný efekt plných líčok.

Okuliare pre oválnu tvár znesú aj netradičné rámyAké okuliare pre oválnu tvár treba vyberať?

  • Nájsť okuliare pre oválnu tvár by nemal byťproblém. Pri hľadaní sa ani nezapotíte. Ide totiž o to, že k tomuto typu tváre doslova pasujú takmer všetky rámy. Je jedno či dávate prednosť elegantným geometrickým tvarom alebo chcete skúsiť niečo viac uletené.
  • Výhoda kompatibility tváre s rámami sa dá vynikajúco zužitkovať. Môžete sa rozhodnúť pre zachovanie oválneho rozloženia tváre. V tom prípade vyskúšajte rámiky, ktoré sú pomerne dosť rovnako široké.
  • V prípade, že by ste radšej trošku skorigovali oválne kontúry,  tak štvorcové, obdĺžnikové rámy či iné hranaté tvary dodajú mäkkým krivkám ostrosť. Naopak okrúhle rámy ich pre zmenu zjemnia.

Akým rámov sa vyhnúť pri hranatej tvári?

  • Okuliare pre oválnu tvár by nemali maž príliš úzke rámy, ktoré upozorňujú na užšiu líniu očí a zároveň môžu celú tvár ešte viac predĺžiť.
  • A moc dobre nebudú ukazovať rámy, ktoré sú príliš veľké alebo moc malé vaše celkové rysy.

Známi ľudia s oválnou tvárou:

Salma Hayek, Kate Middleton, Jessica Alba, Oprah, Anne Hathaway, Charlize Theron , Katy Perry , Emma Watson, Beyoncé , Mila Kunis, Hugh Laurie, David Beckham, Zac Efron

 

Máte iný typ tváre?

Nepotrebuje okuliare pre oválnu tvár? Nevadí, máme rady aj ostatné  typy tváre:

Okuliare pre oválnu tvár – aký rám vybrať?

Okuliare na okrúhlu tvár – aký rám vybrať?

Okuliare na hranatú tvár – aký rám vybrať?

Okuliare na diamantový typ tváre – aký rám vybrať?

Okuliare na podlhovastú tvár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.