Odbúrajte stres spoločne

 

Práve ten pozná dnes už naozaj každý, čoraz častejšie môžeme pozorovať jeho dopad aj na naše deti. Ten im však zväčša nespôsobujú len vysoké nároky v škole, ale aj naša vlastná predstava o tom, čo je pre nich najlepšie.

Jednoducho chceme, aby sa neskôr v živote mali dobre a niečo dosiahli, no tlačiť ich do excelentných výsledkov by sme rozhodne nemali. Syndróm vyhorenia sa totiž vyskytuje aj v školskom veku a tomu určite chcete zabrániť.

Veľmi dobre vieme, aký dopad má na naše zdravie nadmerná záťaž v práci a podobne to funguje aj u našich detí. Nájdite si teda možno aj spoločný spôsob, ako sa dostať z pracovného a školského zhonu.

Ideálnym riešením je šport. Venovať by sme sa mu mali nie z donútenia, ale pre radosť, no najmä u detí je to neraz len ďalšou záťažou, ktorú stíhať musia, alebo chcú len preto, aby nás potešili. Život nie je jednoduchý, no nechcete predsa, aby Vaše dieťa malo problémy a najmä strach z dospelosti. Podobným situáciám sa nevyhne, no neskôr ich bude vedieť zvládnuť lepšie.

Deťom by sme preto mali dopriať aj bezstarostné chvíle. Doprajte im teda dostatok zábavy a hier, ktoré tak zbožňujú. Spoločne môžete zábavou poraziť aj stres. Detské krúžky považujeme za dôležité najmä my rodičia. Ak Vašu ratolesť bavia, je to výhra, no nemali by ste ho do ničoho nútiť. Vaša rodina je hudobne nadaná? V tom prípade je síce návšteva umeleckej školy naprogramovaná, no popustite občas uzdu aj svojej fantázií a zabávajte sa. Predstavte si to, Vy na elektrickej gitare, syn na bicie a zahrajte si len tak pre radosť. Takto vzbudíte opätovné nadšenie pre spoločnú vášeň aj u svojich detí.

Pokojne si tak môžete spraviť aj vlastný rockový koncert. Hudobné nástroje už máte, skladby pôjdu jedna radosť. Už to chce len správne pánske tričká, výraz tváre, účes a šou môže začať.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.