Očista tela. Odvďačte sa svojmu telu po vianočnom prejedaní

Očista tela po sviatkoch znie ako logický krok, keďže sa v tomto období prejedá asi každý. Ak si aj niekto povie, že cez tieto sviatky bude jesť striedmejšie, navštívi pár členov rodín a tí ho už vykŕmia. Koláčik, šalátik, klobáska, korbáčik, stoly praskajú všade kam sa pohnete. Potom sa netreba čudovať, ak vás pobolieva žalúdok, cítite sa malátny a bez energie.

Doprajte si očistu tela

očista tela detoxNový rok, nový začiatok, tak prečo to nevyskúšať. A možno vás to chytí a spravíte si z očisty rituál, ktorý môžete opakovať vo vybraný deň v týždni. Vaše telo a zdravie vám za to poďakujú.

Dôležité je, aby ste k očiste tela pristupovali uvoľnení, bez stresu a oddýchnutí, čo nie je najľahšie v dnešnej dobe. Tak si skúste zapáliť sviečky, pustiť relaxačnú hudbu, spraviť horúci kúpeľ. Robte čokoľvek, pri čom sa cítite dobre.

Pri očiste, ktorú vám my ponúkneme sa vôbec nemusíte trápiť hladom, len trochu prispôsobíte svoje stravovacie návyky.

Ako si vyčistiť telo bez hladovania

Nezanedbávajte pitný režim a počas celého dňa pite čistú vodu. Vyvarujte sa hlavne sýtených a sladkých vôd. Ak vás prepadne hlad, nič si z toho nerobte a jednoducho si dajte porciu zeleniny alebo ovocia navyše.

Najlepšie spravíte, ak hneď ráno vypijete nalačno pohár čistej teplej vody s čerstvo vytlačenou citrónovou šťavou. Vymeňte tento nápoj za rannú kávu a pomôže vám pri chudnutí, doplníte si vitamín C,  bude mať pozitívny dopad na vaše trávenie, pomáha vášmu lymfatickému systému…

Po hodine môžu nasledovať raňajky. Zabudnite na rôzne pečivá, cereálie, vajíčka. Ideálnous voľbou je ovocie a najlepšie jablká, hrušky, broskyne, marhule, slivky, čo máte doma po ruke.

detoxikacia tela, očista tela po prejedaniNa desiatu si doprajte bylinkový čaj. Vsaďte na žihľavový (ak máte problém s krvným tlakom, tak radšej nie) alebo na harmančekový či mätový.

Pomaly sa dostávame k obedu, ktorý si doprajte v ľahkej forme. Spravte si domáci zeleninový vývar (pravý, nie z bujónu!), alebo morskú rybu so zeleninou alebo dusenú zeleninku. Soľte iba minimálne a hlavne nepoužívajte žiadne dochucovadlá. Lepšou voľbou, a to nie iba pri očiste tela je, ak zavediete do svojej kuchyne čerstvé bylinky, ktoré nie je problém pestovať počas celého roka (ako sme vám už písali).

Na olovrant si pripravte čerstvú zeleninovú alebo ovocnú šťavu. Mrkvovú, kapustovú, zelerovú, jablkovú, pomarančovú, z hocijakej zeleniny alebo ovocia, ktorú máte doma.

Na večeru si môžete dať zeleninový šalát s klíčkami, ktoré už nie je problém zohnať v dnešnej dobe a určite spravia dobre vášmu tráveniu. Celý tento očistný deň zakončíte tak, ako ste ho začali. Znova si dajte teplú citrónovú šťavu.

Vyhýbajte sa príliš veľkej telesnej aktivite, venujte sa radšej prechádzkam. Vyvetráte si pri nich hlavu. Večer namiesto vysedávania pri televízore alebo počítači si choďte radšej ľahnúť, aby ste si dopriali kvalitný spánok.

Jeden komentár pre “Očista tela. Odvďačte sa svojmu telu po vianočnom prejedaní

  1. Na očistenie tela je dobré zavitať do zdravých výživ a odtiaľ si zohnať niečo extra čo pomáha detoxikovať. Ja som takto ešte dávno predtým ako sa to stalo hitom prišla ku chlorelle a ku jačmeni, ktorí sú naozaj skvelí na detox a zbavovanie sa škodlivín. Potom mi manžel kúpil chlorellu z lekárne tree3chlorellu a tá sa mi zdala lepšia tak som ostala u nej, na čo ešte nedám dopustiť sú zeleninové a ovocné šťavy, zdravé a dobré 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.