Nevpustite hluk do svojho domova

Hektický život je všade okolo nás. V snahe ušetriť aspoň pár minút denne sa tak ochotne sťahujeme do bytov v širších centrách miest. Tie ponúkajú najmä občiansku vybavenosť, kedy máme všetko po ruke a môžeme pokojne využívať aj hromadnú dopravu, no o to viac trpíme v samotných bytoch.

Toto bývanie je aj napriek rastúcemu záujmu o rodinné domy veľmi rozšírené. Aj ak neplánujete na Vašej súčasnej adrese zotrvať niekoľko rokov, predsa len musíte zohľadniť aj viaceré nedostatky. Či už teda bývate v prenájme, alebo ste si menší byt kúpili a plánujete ho neskôr predať, v každom byte sa stretneme aj s hlukom.

Susedov máme veľmi blízko, aj keď paradoxne máme k sebe podstatne ďalej ako na vidieku. Toto blízke spolužitie si vyžaduje veľkú dávku tolerancie, no rovnako aj pochopenia a rešpektovania iných. Väčšina panelákov bola postavená pomerne dávno, kedy sa ešte o hluku ako takom veľmi neuvažovalo. Ľudia boli radi, že majú kde bývať, no postupom času sa zdvihlo aj naše nazeranie na štandard. Ak si teda aj Vy potrpíte na kľud, zostáva sa len presťahovať, alebo využiť možnosti zvukovej izolácie.

Pri našom bývaní produkujeme hluk všetci. Niekto viac iný menej, no problémy nastávajú najmä vtedy, ak máte rozdielny harmonogram. Ak pracujete najmä v noci a deti Vášho suseda si naplno užívajú prázdniny, zrejme si dobre neoddýchnete.

Hluk sa však do našich domovov nešíri len od susedov. Sídliská sú neraz na okrajoch rušných ciest a vtedy stačí, ak bývate na niektorom z nižších podlaží. Na pokoj tak môžete zabudnúť celkom. Užitočné v každom prípade môže byť aj meranie hluku, ktoré v prípade potreby poslúži ako dôkaz, či zámienka na uskutočnenie potrebných zmien.

Pre dobrý pocit z nášho domova však nezabúdajte ani na dekorácie. Pokojne to môžu byť aj Vaše fotky. Tie pomôžu vytlačiť kvalitné cartridge.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.