Nepodceňujte vzhľad svojej spálne

Či už pri sťahovaní, alebo renovácií staršieho bývania dbáme najmä na miestnosti, ktoré používa celá rodina, prípadne ktoré slúžia na prijímanie návštev.

V nemalej miere tak zabúdame na našu vlastnú spálňu. Nábytok nie je lacný, a ak k tomu prirátame aj náklady na rekonštrukciu, vyšplháme sa do zaujímavých výšok. Ani po kúpe nového bývanie zväčša nezostáva veľa hotovosti, a tak kúpu nábytku obmedzujeme len na to najnutnejšie.

Netreba však zabúdať, že Vaša domácnosť nie je len kuchyňa, kúpeľňa, či obývačka. Aj v spálni potrebujete svoje pohodlie, len tak nebudete každé ráno vstávať zničení zo starej postele a pred odchodom do práce zažívať stres a zhon z hľadania potrebného oblečenia. Práve preto by sme sa nad jej správnym vybavením mali zamyslieť ihneď, ako nám to rodinné financie dovolia.

Zariadiť spálňu nie je zložité. Každý predsa vie, čo asi potrebuje a nie je to len posteľ. Miesto by tu mala nájsť dostatočne veľká skriňa, ktorá všetko schová. Aj tu tak nebude problém udržať poriadok a ranný zhon už bude minulosťou. V moderných šatníkoch totiž nájde každá maličkosť svoje pevné miesto.

Zvýšenú pozornosť treba však venovať najmä výberu postele. Od nej závisí ako budete spať, a tak zvoľte jej správnu veľkosť aj druh matraca. Najmä v panelákoch však bojujeme s nedostatkom priestoru. Aj postele sa tak vyrábajú v rôznych šírkach, no zmerať by ste mali samotnú miestnosť ešte pred výberom postele. Samozrejme, by mala ladiť aj so zvyšným nábytkom v tejto miestnosti.

Spálňa však nepredstavuje len izbu, kde sa chodíme vyspať. Iste aj Vy pred spaním nepohrdnete dobrou knihou, no aby ste si neničili zrak, sú dôležité aj lampy na čítanie. Zvoľte však aj správnu LED žiarovku so závitom e14. Tá Vás poteší nižšou spotrebou a dlhou životnosťou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.