Nemíňajte zbytočne veľa peňazí

Šetrenie je stále v kurze, aj keď kríza už zdá sa pominula, naše príjmy ale najmä ich pomer k výdavkom nám jednoducho inú možnosť nedáva. Prirodzene sa tak snažíme z každej výplaty odložiť niečo bokom na horšie časy. Aj štatistiky bánk potvrdili, že sme schopní šetriť aj z malej výplaty.

Dobre si tak premyslíme aj každú kúpu, no postupne sa situácia začína zlepšovať aj v našich peňaženkách, i keď veľké zmeny nemožno očakávať. Aj pri nákupoch sme tak stále menej ostražití a neraz kúpime aj niečo, čo nepotrebujeme, alebo zbytočne predražený tovar. Najčastejšie sa to stáva pri bežných nákupoch, kedy vieme presne čo hľadáme, no pri pokladni nás neraz zaskočí vyššia cena. Práve potraviny idú neustále hore, a preto by sme aj pri ich kúpe mali pozerať nielen na cenovku, ale aj na zloženie a kvalitu. Možno Vás totiž oveľa kvalitnejší produkt, alebo väčšie balenie vyjde oveľa lacnejšie.

Pozornejší sme však najmä pri väčších investíciách. Aj rekonštrukciu nemôžeme donekonečna odsúvať, no tu môžeme ušetriť aj vďaka vlastnej šikovnosti. Oveľa jednoduchšie je si všetko kúpiť, či nechať vyhotoviť firme, no ak chcete naozaj ušetriť, úsporu Vám prinesie aj práca Vašich rúk.

Najväčšiu sumu investujeme do rekonštrukcie kúpeľne. Ak treba vymeniť všetko vybavenie, nezostáva iné, len ho kúpiť. Aj tu však môžete nájsť najvýhodnejšiu cenu, a to na internete. Vyberať tu môžete zo sprchových kútov, vaní, ale aj umývadiel. Rovnako nájdete na najkupelna.sk aj najlepšiu cenu pre vodovodné batérie.

Nábytok je však tiež finančne náročný, no ak práca s drevom Vám nie je cudzia, postačia aj nábytkové kovania. Vyhotoviť skrinky do kuchyne, či vybavenie detskej izby bude síce trvať dlhšie, avšak vyjde o to lacnejšie. Premýšľajte teda, do čoho svoje ťažko zarobené peniaze investujete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.