Najčastejšie príčiny rozpadu vzťahov

 

Nájsť si na prvýkrát životného partnera sa podarilo len málokomu z nás. Predsa len vždy dúfame, že práve tento vzťah, v ktorom sa nachádzame, nám vydrží celý život. Žiaľ, počet rozchodov a rozvodov neustále rastie a určite vás zaujíma aj to, čo je ich hlavnou príčinou.

 

Finančné problémy

 

Mladé páry, ale nielen mladé páry, bývajú zaťažené hypotékou a na niekoľko rokov sa zadlžujú. Niet divu, že vznikajú medzi ženou a mužom rozpory, čo sa týka financovania domácnosti. Partneri sa začínajú hádať a nevedia nájsť spoločné riešenie na danú situáciu a v najhoršom prípade sa rozhodnú pre odlúčenie.

 

Nevera

 

Niektorých partnerov vie ešte viac zoceliť. Väčšina párov sa však kvôli nevere rozpadne. Nevere jednoducho nedokážeme zabrániť, či chceme, alebo nie. Je to v povahe človeka a záleží predovšetkým na vás partneroch, či neveru prekonáte, nájdete spoločné riešenie a udobríte sa, alebo pôjdete od seba. Treba však zvážiť riziko, že sa táto situácia môže zopakovať. Ak raz niekto podvedie, môže podviesť opäť. Vtedy najčastejšie hľadáme útechu najmä na internetových tematických zoznamkách, kde sa môžeme zveriť ľuďom s podobným osudom.

 

polopate.sk_vztahy

Fyzické násilie

 

Finančné problémy a nevera sa dajú ešte zvládnuť, ale akonáhle jeden z partnerov fyzicky ohrozuje toho druhého, netreba ani len uvažovať na opätovným návratom k partnerovi. Nech už máte partnera akokoľvek radi, ak vás jedenkrát ohrozil, môže sa táto situácia opakovať a druhýkrát to už nemusí dopadnúť dobre.

 

Dôležité je uvedomiť si, že ak sa s partnerom nedokážete porozprávať a nezdieľate rovnaký názor na väčšinu vecí týkajúcich sa vás a vašej rodiny, nemá zmysel zbytočne to siliť. Ak ste veriaca, o to ťažšia bude pre vás táto situácia. Určite budete mať obavy, že si nenájdete niekoho vám podobného, ale nebojte sa. Ak ste veriaca, ešte stále je tu možnosť registrovať sa na kresťanskú zoznamku. Nájdete tam vám podobných mužov, ktorí zdieľajú rovnaké hodnoty ako vy.

 

Ak sa vám rozpadne dlhoročný vzťah, určite vás táto situácia zarmúti. Hlavu hore! Uvidíte, že ani sa nenazdáte a spoznáte niekoho, kto by sa mohol stať vašim životným partnerom.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.