Myslite aj na exteriér

Pri stavbe domu sa prirodzene zaoberáme najmä samotnou stavbou, či rozložením a zariadením jednotlivých izieb. Zaoberať by ste sa mali aj exteriérom, a to nielen pozemkom, na ktorom má domček stáť.

Untitled-3

Ak nestaviate v centre obce, alebo blízko svojich známych, určite ste ako prvé svoj vysnívaný pozemok museli oplotiť. Krádeže zo stavenísk, sú totiž u nás pomerne bežné, a ak nemáte niekoho, kto by na materiál aj náradie dozrel občas aj v noci, musíte si majetok chrániť aspoň týmto spôsobom. Samotný plot nie vždy odradí, no zlodeji nebudú mať takú ľahkú prácu. Preto len zriedka u nás vyrastajú nové domy na celkom odľahlých miestach, a ak sa tak skutočne deje, majitelia si musia svoj majetok ochrániť inak, či už je to pes, alebo platený strážca, či vlastná prítomnosť na stavbe aj v noci. Stavba domu je tak veľmi náročná nielen z finančného hľadiska, ale zažijete aj nemalý strach a obavy. Krádež by predsa Váš sen opäť oddialila, no zrejme by Vás viac trápili väčšie náklady na opätovné zakúpenie materiálu, či náradia.

Ak ešte len staviate, postačí Vám aj obyčajný plot. Ten môžete vymeniť neskôr keď už budete bývať. Potom sa Vám oplatí aj vyššia investícia do vzhľadu, nielen funkčnosti. Ten správny plot nájdete napríklad aj v Bratislave.

Stavba si teda vyžaduje myslieť na množstvo detailov, no ak už dom stojí, môžete sa pustiť aj do nich. K domu patrí napríklad aj garáž. Prázdny priestor sa veľmi rýchlo zaplní, no udržať v ňom poriadok je takmer nemožné. Riešenie pre tento problém ponúkajú garážové brány Bratislava, takto totiž schováte neporiadok aj ochránite majetok.

Aj tieto „drobnosti“ pridajú na kráse Vášmu domu, preto ich výber netreba podceňovať. Asi väčšie starosti Vám však spôsobuje interiér. Iste sa oň nechcete deliť so susedmi. Žalúzie spoľahlivo ochránia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.