Mobily nie sú všetko

Internet a mobilná komunikácia patrí k nášmu životu. Dá sa žiť aj bez nich, no dobrovoľne to urobí len málokto. Ťažíme tak z výhod, ktoré nám ponúkajú.

Už teenagerom tak kupujeme mobily, avšak zväčša za účelom presne vedieť, kde sa práve nachádzajú. V konkurenčnom boji sa však výrobcovia snažia predbehnúť ostatných, a tak sú nové mobily plné rôznych funkcií, o ktorých sa nám ani nesníva. Najmä mládež ich tak vie využiť naozaj naplno, a tak svoje mobily často neodkladajú ani na sekundu.

To samozrejme robí problém v škole, a preto by sme deti mali viesť k ich rozumnému využívaniu. Neustále sms-kovanie ale aj surfovanie po internete nie je lacné. Naviac táto forma komunikácie skrýva aj množstvo nástrah. Preto sledujte, čo Vaše dieťa na mobile, či počítači robí.

Deti by mali v prvom rade venovať svoju pozornosť škole a učeniu. Nie všetky to samozrejme baví rovnako, no pre ich ďalší život sú práve tieto vedomosti dôležité. Vo voľnom čase by sa zasa mali venovať nielen kamarátom, či dokonca spomínanému internetu, ale najmä športu a knihám. Práve v čítaní ich môžeme podporiť, a to tak, že im pôjdeme dobrým príkladom. Nájdite si teda čas a pravidelne čítajte. Túžbu po knihách môžete v deťoch prebudiť už od útleho detstva, ak im budete pred spaním čítať rozprávky. Vy môžete pokojne siahnuť po literatúre, ktorá Vám vyhovuje, dôležité je len to, aby ste dieťaťu boli vzorom. Podľahnúť tak môžete pokojne aj detektívkam Dominika Dána. Autorov aj žánrov je množstvo, stačí si len vybrať.

Veľký výber kníh nájdete aj pre deti, stačí len hľadať. Prihliadajte však nielen na obľúbené témy kníh, ale aj na vek dieťaťa. Niekedy nie je ľahké nájsť tú správnu, no je dôležité, aby pre dieťa boli knihy lákadlom a nie strašiakom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.