Máte problémy s trávením? Zmeňte svoje stravovanie

Každý rok pribúdajú pacienti, ktorých trápia problémy s trávením. Silné zápaly v tele vedia narobiť veľké problémy a náš imunitný systém bojuje so zápalom po svojom. Objavujú sa kožné výsevy, zvýšená únava, zvýšená teplota, poruchy spánku.

Ak máte problémy s trávením, skúste zmeniť svoj životný štýl a zamerajte sa predovšetkým na zmenu stravovania.

Päť menších porcií denne

Dospelý človek by si mal denne dopriať päť porcií jedál denne, no otázka znie, kto to tak aj naozaj robí? Väčšinou nemáme čas a sme vôbec radi, že si dokážeme dopriať varené jedlo na obed. Pre naše zdravie je ale dôležité, aby sme dodržiavali takéto stravovanie. Zdravá výživa ovplyvňuje odolnosť nášho organizmu proti baktériám a vírusom, preto na to myslite a dávajte si pozor na to, čo zjete. Jedzte zdravé jedlo v menších porciách a dôkladne prežujte každé jedno sústo.

Tekutiny

Problémy s trávením odstránite aj pravidelným príjmom čistej vody. Naše telo sa skladá z vody a preto je potrebné, aby sme si ju pravidelne dopĺňali. Pite denne 3-4 litre tekutín – ideálne kombináciu čistej vody s bylinkovými čajmi. Problémy s trávením odstránite medovkovým čajom, ktorý upokojuje tráviace ústrojenstvo. Ďalej vám odporúčame pitie repíkového čaju, ktorý vám pomôže bojovať so skrytým zápalom. Tento čaj sa ale nesmie dlho piť, preto vám odporúčame informovať sa, ako dlho môžete piť čaje z byliniek upokojujúce tráviace ústrojenstvo. Ako vo všetkom, tak aj pri pití bylinkových čajov platí to, že všetkého veľa škodí.

Alergie

Potravinové alergie vedia nepríjemne strpčiť život, ale aj zaťažiť rodinný rozpočet. Ak vás dlhodobo trápia problémy s trávením, môže to súvisieť nielen zo zlým stravovaním a stresom, ale aj s potravinovými alergiami. Každý rok pribudne počet pacientov, ktorí sú alergickí na tie a tie potraviny. Alergia na lepok je ale najzávažnejšia. Takýto pacienti musia dodržiavať prísnu diétu a musia konzumovať bezlepkovú stravu, ktorá je zložená z potravín, v ktorých sa nenachádza lepok.

Problémy s trávením nepodceňujte, aby to nedospelo do štádia, že sa u vás prejaví rakovina pankreasu a hrubého čreva, ktoré patria medzi najnebezpečnejšie. Ak problémy nebudú prechádzať, s najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť podstúpiť kolonoskopiu, ktorá nebude príjemná pre nikoho z vás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.