Máte hlučného suseda?

Vzhľadom na skutočnosť, že vo väčšine prípadov bývame v panelákoch je riešenie tohto problému veľmi aktuálne. Aj keď si zrejme všetci želáme mať svoj pozemok s malým útulným domčekom, realita končí na sídliskách a v panelákoch.

Vo veľkej miere využívame tak aj túto dostupnejšiu formu bývania. Musíme sa však pripraviť aj na riešenie problémov, ktoré vyplývajú práve z blízkosti susedov. Rozumieť si s každým nemôžeme, no vzhľadom na malý priestor by sme sa mali naučiť vychádzať si v ústrety, a to všetci. Hluk nemá nikto rád, naviac v bytoch sa všetko prenáša akosi rýchlejšie a je často počuť naozaj každé slovo.

Byty sú jednoducho tak postavené a okrem spoliehania sa, že natrafíte na rozumného suseda, zostávajú len neustále sťažnosti a búchanie na dvere. Existuje však aj oveľa lepší spôsob, ktorý zabezpečí pokoj aj Vám. Svoje nervy si tak môžete ochráni odhlučnením bytu. Naše domovy na sídliskách sú jednoducho v tesnej blízkosti, naviac v minulosti nejaký hluk veľmi ľudí netrápil. Boli radi, že sa konečne mali kam sťahovať a kde bývať, no s týmito následkami sa musíme vysporiadať už sami. Ak sa teda chcete dozvedieť viac aj o odhlučnení, informácie hľadajte na potichu.sk.

Byty ponúkajú dostupné riešenie bývania, no okrem hluku od susedov, si pripravte nervy aj na riešenie dôležitých otázok ohľadne samotného paneláka. Rastúcej popularite sa teší aj zatepľovanie. Je to spôsob, ako skrášliť nielen Vaše bývanie, ale aj ako ušetriť na kúrení. Vyžaduje si však nemálo prostriedkov, a tak sa mu stále početná skupina majiteľov bytov vyhýba. Práve tu sa teda stretnete s ostrejšími výmenami názorov, no ak sa nezhodne väčšina, zmeny ale najmä úspory sa nedočkáte. Viac sa o zatepľovaní dozviete na psgroup.sk. Rovnakú pozornosť však treba venovať aj interiéru bytovky. Zateplenie by teda malo byť realizované spolu s výmenou rozvodov.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.