Leto praje prácam okolo domu, no bez auta sa nezaobídete

Aj keď asi väčšina z nás sa v lete najviac teší na dovolenku pri mori, nie všetci máme dostatok peňazí, ale aj času na takýto oddych.

autoAk je to čo i len trochu možné, snažíme sa takúto dovolenku vtesnať do našich plánov na leto, no pracovné voľno oveľa častejšie využívame aj na prácu okolo domu. Ak už nejaký ten rok bývate, prípadne práve rekonštruujete, sú Vaše priority jasné a celé leto obetujete prácam, pre krajší domov.

Dôvod je najmä ten, že len málokto z nás má dostatočnú hotovosť na to, aby sme si nechali všetko postaviť na kľúč a už sa len nasťahovali. Naše bývanie sa teda preťahuje, a často aj roky po nasťahovaní je neustále čo robiť. Ak sa teda staráte o dom, zrejme veľa času, ale aj príležitostí na oddych nemáte.

V snahe ušetriť hotovosť, sa tak snažíme využiť vlastnú šikovnosť, či manuálnu zručnosť priateľov a členov rodiny. Aj postupná rekonštrukcia je stále bežná a dôvodom sú samozrejme financie. Keďže sa rodinné domy najčastejšie vyskytujú v okrajových častiach miest, je aj auto nevyhnutnosťou. Pre práce na dome, ale aj v záhrade je tak často nutné niečo priviesť. No svoje auto predsa len využívate pravidelne nielen pri dochádzaní za prácou, ale aj na bežné nákupy potravín. Práve preto je pre nás nenahraditeľné, no mali by sme mu venovať viac pozornosti. Najmä na staršie autá nie sme takí citliví ako na celkom nový model, no to neznamená, že horším zaobchádzaním netrpí rovnako. Dôležité však nie sú len nové pneumatiky, ktoré treba pravidelne kupovať, ale aj Vaša bezpečnosť na cestách. Repasom brzdových strmeňov tak ušetríte na ich obnove. Výmena je totiž podstatne finančne náročnejšia.

Pri cestnej kontrole Vám však nepreveria len technický preukaz. Aj kúpu letných pneumatík preto treba naplánovať včas.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.