Kupujete nové auto do mesta? Toto by mu nemalo chýbať

Preplnené parkoviská, piatkové zápchy či víkendové nákupy. Aj s týmito disciplínami si musíte ako šofér v meste poradiť. V rukách však máte skvelý tromf – vaše auto. Čo by vozidlu do mesta nemalo chýbať a na čo si pri jeho kúpe dať pozor? Vďaka týmto tipom to hravo zvládnete.

 

S nižšou spotrebou ďalej zájdete

Jednou z prvých otázok, ktorú budete riešiť pri kúpe nového auta do mesta je: nafta, alebo benzín? Na túto otázku existuje celkom jednoznačná odpoveď – najlepším variantom je benzínový motor s nízkym objemom. Takýto agregát sa rýchlejšie zohrieva na krátkych trasách, nie je záťažou pre životné prostredie a má aj nižšie servisné náklady ako naftové motory. Okrem toho niektoré veľké mestá zakázali, alebo o tom uvažujú, vstup vozidlám s dieslovými motormi do mesta. Je len otázkou času, kedy sa z toho stane celosvetový trend. Už dnes o tom uvažujú aj niektoré slovenské mestá.

 

Dôležité je zaparkovať

Problémy s parkovaním aktuálne trápia každá väčšie slovenské mesto. Ak nemáte vlastnú garáž, pri výbere vozidla musíte počítať aj s týmto obmedzením. Nové auto do mesta by malo byť kompaktné a menšie. Medzi takéto modely patrí napríklad Kia Rio, SEAT Ibiza, ŠKODA Fabia alebo VW Polo. Napríklad obyvatelia veľkých európskych miest ako Rím či Atény to riešia skútrami, v našich poveternostných podmienkach ich celoročné používanie nie je najpríjemnejšie. Ak chcete s autom jazdiť iba v meste, platí – čím menšie, tým lepšie. Zároveň však dbajte na to, aby vnútorný priestor ponúkol pasažierom dostatok miesta aj na zadných sedadlách.

 

Ľahko prístupný batožinový priestor

Nové mestské auto určite budete používať aj na nákupy. Ak budete mať jednu ruku plnú tašiek, oceníte jednoduché otváranie batožinového priestoru. Pri niektorých modeloch dokonca otvoríte kufor iba stlačením diaľkového ovládača. Batožinový priestor by mal byť zároveň dostatočne veľký, aby ste doň zmestili aj víkendový nákup pre svoju rodinu. Ideálne tak, aby sa vám neporozbíjali vajíčka. S tým vám pomôže nakladacia hrana zarovnaná s nárazníkom.

 

Nepodceňujte asistenčné systémy

Nielen v zápchach, ale aj pri parkovaní či nočnom prejazde mestom môžete oceniť niektoré asistenčné systémy. S parkovaním v zlých svetelných či priestorových podmienkach vám pomôže parkovací asistenčný systém svojou kamerou. Pri zníženej viditeľnosti oceníte aj systémy automatického brzdenia či ochrany chodcov. V preplnenej premávke vám pomôže šetriť palivo technológia Start-Stop, ktorá vypne motor pri dlhšom státí. Nebojte sa pustiť moderné systémy do svojho života. Ak sa pri výbere inšpirujete našimi tipmi, nájsť nové auto do mesta bude pre vás hračka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.