Kupujeme klimatizáciu. Na čo si dať pozor

Klimatizáciu by chcel mať doma každý. Keď príde leto a s ním extrémne horúčavy, tak sa naše volanie ešte znásobuje. Ak uvažujete, že by ste si konečne zaobstarali klimatizáciu, tak vám ponúkame základné tipy ako na to.

 Dnes si môže klimatizáciu dovoliť viac ľudí

Zásady ako vybrať klimatizáciu vhodnú pre každého

Klimatizáciu musíte vyberať podľa priestorových požiadaviek. Ak budete potrebovať klimatizovať viacero izieb , tak sa to musí odraziť na výkone klimatických jednotiek. Pozor však na hluk! Výkonné klimatizácie vydávajú viac hluku, ale existujú aj pomerne tiché modely, ktoré dokážu stlačiť hluk čo najnižšie.

Nezanedbateľným aspektom pri výbere sú aj peniaze, ktoré ste pripravení zainvestovať do klimatizačného systému. Zvážte svoje možnosti a podľa stanoveného cenového stropu dokážete odhadnúť, či vám to bude stačiť na takú klimatizáciu, akú potrebujete.

Porozmýšľajte aj nad tým či klimatizáciu budete využívať iba ako systém na chladenie alebo s ňou budete aj prikurovať. Množstvo dodatočných funkcií sa tiež premietne do ceny klimatizácie.

Prenosná klimatizácia alebo montovaný typ? Všetko záleží od vašich preferencií. Prenosnú klimatizáciu môžete ľubovoľne presúvať po celej izbe, prípadne ju preniesť do inej miestnosti, kde je potrebná. Zabudované klimatizácie musia mať presne umiestnené vonkajšie i vnútorné jednotky, aby boli účinné. Zároveň však musia byť dobre prístupné pre prípad opravy.

Odborníci na klimatizáciu a ceny

Klimatizáciu pre psa? Aj to sa stáva

V prípade, že si nie ste stopercentne istí, tak vyhľadajte odborníkov, ktorí sa venujú klimatizáciám. Brigádnici v supermarketoch toho o nich moc nevedia a zároveň majú bonusy za predaj určitých modelov, ktoré sú v akcií, takže od nich veľa pomoci nečakajte. Určite sa nebojte osloviť odborníkov. Kto sa nič neopýta, ten sa nič nedozvie.

Reklamácie a servis patria dnes už k samozrejmostiam u väčšiny kvalitných predajcov. Aj klimatizácie sú iba spotrebič, ktorý občas vypovedá službu. Preto je dobré sa informovať o možnostiach servisu ešte pred samotným nákupom. Aj podľa postoja predajcov sa dajú vymedziť tí dobrí od pochybných.

Cena je dôležitá, no pri rozhodovaní o kúpe klimatizácie by ste sa nemali orientovať iba čisto podľa najnižšej ceny. Keď hľadáte tichú klimatizáciu, ktorá bude kvalitná a účinná, tak sa obráťte na značkových predajcov, ktorí často dokážu ponúknuť zaujímavú zľavu.

Hľadáte klimatizáciu?

Konečne ste sa rozhodli, že dáte šancu klimatizácii? Neviete na čo sa máte zamerať a chceli by ste  vedieť viac o tom, ako vybrať klimatizáciu? Takt rozhodne neprehliadnite nasledujúce články:

Kupujeme klimatizáciu. Na čo si dať pozor

Ako vybrať klimatizáciu?

Ako vybrať klimatizáciu: prenosná či zabudovaná?

Viete, aký výkon pre klimatizáciu máte zvoliť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.