Krajina mnohých tvárí

Blíži sa čas letného oddychu, kto by sa naň netešil?! Už asi aj Vy mesiace premýšľate, kde by ste tento rok strávili svoju dovolenku.

bulharskoNaše rozhodnutie je podmienené samozrejme našim rozpočtom, no každý má vlastné preferencie. Stálicou v našom výbere je Chorvátsko, no ak by ste sa chceli pozrieť aj trošku ďalej, vyskúšajte tento rok Bulharsko. Jeho reklamou je množstvo spokojných turistov za uplynulé roky.

Dovolenka v Bulharsku láka nielen na pekné a nekonečné pláže, ale aj príjemnými obyvateľmi a samozrejme pamiatkami. Táto krajina je predsa len trochu iná ako ostatné dovolenkové destinácie. Keďže o nej nie je ani tak veľa počuť, skrýva aj isté prekvapenie pre každého nového turistu. Očarí Vás tak osobitá kultúra, temperamentní a pohostinní ľudia, no najmä Vás uchváti široký vplyv kultúr okolitých štátov.

V Bulharsku tak nájdete stavby ovplyvnené gréckou, rímskou, ale aj byzantskou civilizáciou. Obdivovať môžete však aj nádhernú prírodu, množstvo jaskýň a samozrejme krásne pláže. More je však pomerne búrlivé, no v lete je vďaka pozvoľne klesajúcim plážam, vhodné aj pre rodiny s deťmi.

Úradným jazykom je bulharčina, avšak dohovoríte sa aj ruštinou. S angličtinou zasa veľmi nepochodíte. Aj keď ide o slovanský jazyk, vplyv okolitých štátov je zrejmí aj tu. V Bulharsku sa bežne na „nie“ hlavou prikyvuje a naopak ak chcete povedať „áno“ hlavou krútite. Niektorí sa však snažia prispôsobiť turistom, z čoho vznikajú viaceré nedorozumenia.

Bulharsko tak ponúka oddych pre celú rodinu, avšak keďže je pomerne ďaleko, rezervujte si letenky do Bulharska vopred. Cesta auto je síce možná, no veľmi náročná.

Rada: Doprajte si oddych aj toto leto. Výber destinácie je len na Vás, pozrite si ponuku aj na tiptravel.sk. Vďaka ponúkaným lacným letenkám máte celý svet ako na dlani, stačí si vybrať. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.